CTP-BG Girne milletvekili adayları dün akşam Pınarbaşı’nı ziyaret etti… Ziyarette konuşan …

 CTP-BG Girne milletvekili adayları dün akşam Pınarbaşı’nı ziyaret etti… Ziyarette konuşan CTP-BG Genel Sekreteri Kalyoncu ve Girne İlçe Başkanı İzbul CTP-BG’nin 19 Nisan’da seçimden zaferle çıkacağını vurguladı…

 
“CTP-BG birinci parti olacak”
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Girne Milletvekili adayları dün akşam Pınarbaşı’nı ziyaret ederek vatandaşlarla kucaklaştı. CTP-BG Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu ve CTP-BG Girne İlçe Başkanı Salih İzbul ziyarette yaptıkları konuşmada tüm CTP-BG’lilerin seçimlerle ilgili öngörüsünü dile getirerek, CTP-BG’nin 19 Nisan’daki seçimden birinci parti olarak çıkacağını vurguladılar.
Dün gerçekleştirilen ziyarete CTP-BG Genel Sekreteri ve Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu, CTP-BG Girne İlçe Başkanı ve Girne Milletvekili Salih İzbul, Girne Milletvekilleri Abbas Sınay, Gülboy Beydağlı, CTP-BG kadın Kolları Başkanı Emel Kişi ve Milletvekili adayları Havva Yetkili, Mehmet Dolmacı, Süleyman Aktuna ve Mehmet Malek katıldı.
 
Adaylar kendilerini tanıttı.
 
“BİRLİKTE İNŞA ETTİĞİMİZ YEŞİL YOLU TAMAMLAYALIM”
 
Ziyarette CTP-BG Genel Sekreteri ve Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu ve CTP-BG Girne İlçe Başkanı ve Girne Milletvekili Dr. Salih İzbul konuşma yaptı ve hükümet çalışmaları ve önümüzdeki dönem hedefleri hakkında bilgi verdi.
 
İlk konuşmayı yapan CTP-BG Girne İlçe Başkanı Dr. Salih İzbul, CTP-BG’nin kurulduğu 1970’ten beri tutarlı politikalar izlediğinin altını çizdi. 2004 yılındaki referandumda ‘evetin’ öncülüğünü yaptıklarını bugün Kıbrıs Türk halkının dünya ile bütünleşme sürecini başlatan sonucun elde edildiğini anımsatan Salih İzbul, ardından Kıbrıs sorununda kaydedilen gelişmelerle ilgili bilgi verdi. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve Rum lider Hristofias arasında çözüme yönelik olarak devam etmekte olan görüşme sürecine işaret eden İzbul, yılsonunda bir referandumun olasılığına dikkat çekti ve “Şu anki süreç önemlidir. 19 Nisan’dan sonra şu an kazandığımız zemini kaybetmememiz gerekiyor. 19 Nisan seçimlerinde CTP-BG birinci parti olarak çıkacaktır. Desteğinizin bizimle olduğunu biliyoruz. Adım adım inşaa ettiğimiz yeşil yolu tamamlayalım ve AB’ye Kıbrıs Türk Toplumunu taşıyalım” dedi.
 
ERGENEKON İÇİMİZE KADAR GİRDİ
 
CTP-BG Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu ise konuşmasında Ergenekon olayında yaşanan gelişmelere dikkat çekti. Ergenekon iddianamesinde Pınarbaşı’nda 1998 yılında meydana gelen bir cip kazasından söz edildiğini kaydeden Kalyoncu, “O cipte bir adamın ayağı kırıldı, iddianameye göre bu adam da Ergenekoncu” dedi. Kalyoncu, “İddianamenin başında Kıbrıs’ın Ergenekoncular için önemli oluşu şu şekilde vurgulanmaktadır: Türkiye’de bulunan ulusalcı çevreler için Kıbrıs’ın büyük bir rant kaynağı olduğu ve bu çevrelerin Kıbrıs’ın kontrolünü elden bırakmayı göze alamadıkları mütalaa edilmektedir. Kıbrıs’ın dış politikadaki önemi ile birlikte hem mali yönden hem de siyasi yönden denetim dışında bulunması belli odakların faaliyetlerini Kıbrıs üzerinden yapması sonucunu doğurmuştur.” İfadesiyle de Kıbrıs-Ergenekon örgütü arasındaki ilişkilere açıklık getirdi.
 
 
“HELİKOPTER UMDULAR SALON ARABA VERDİK, KIZIP AT ‘ARABASINA DÖNERİZ’ DİYORLAR
 
CTP-BG’nin verdikleri sözler ve ortaya koyduğu icraatlar olduğunu kaydeden CTP-BG Genel Sekreteri, “insanlar CTP-BG’den helikopter umdu; biz ise onlara dört tekerlekli salon araba verdik. Ama buna kızanlar, ‘şimdi at arabasına döneceğiz’ diyorlar. Sizlere hatırlatırım 2004’te Girne’de konutzedeler çadırda yaşardı ve biz hükümete gelir gelmez bu sorunu bir ayda çözdük,” diye konuştu.
 
Ekranlarda ‘kamuda yığılma var’ diye atıp tutan UBP’nin daha sonra kapı kapı dolaşıp insanlara iş vaadinde bulunduğuna da işaret eden CTP-BG Genel Sekreteri,  sözlerini şöyle sürdürdü: “Ekonomiyi büyütmek ve sosyal adaleti getirmek önemlidir. Özel sektörde de iyi paraların kazanılmasını sağlamalıyız. 2004 öncesinde ülkemize 27 bin öğrenci gelirdi şimdi ise 47 bin geliyor. Öğrencilerden gelen gelir 50 milyon dolardan 350 milyon dolara çıktı. Daha önce Kıbrıs’a okumaya gelen öğrencilere Kıbrıs’taki evlerin kiralarının pahalılığından bahsedilirdi. Biz teşvikler vererek yurtlar yaptırdık ve bu sektörü iyileştirdik.
 
19 Nisan seçimlerinde CTP-BG BG sizlerin desteği ile birinci parti çıkacak ve yeniden hükümeti oluşturacaktır. İlerlemek yürek ister, bu yürek bizlerde vardır.”