CTP-BG Sivil Toplum Örgütlerine ziyaretleri çerçevesinde dün KTÖS ve KTOEÖS yetkilileriyle görüştü…

 CTP-BG Sivil Toplum Örgütlerine ziyaretleri çerçevesinde dün KTÖS ve KTOEÖS yetkilileriyle görüştü…

 
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Sivil Toplumla İlişkiler Sekreteri Fatma Ekenoğlu başkanlığında, Örgütlenme Sekreteri Eşref Vaiz, Yerel Yönetimler Sorumlusu Hakan Kuntay, MYK Koordinatör ve Sekreteri Derviş Aygın ile CTP-BG Lefkoşa İlçe Başkanı Metin Karasalih’ten oluşan heyet dün (28 Temmuz Salı) Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ile Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenleri Sendikası’nı (KTOEÖS) ziyaret etti.
 
CTP-BG Sivil Toplumla İlişkiler Sekreteri Fatma Ekenoğlu ziyaretler sırasında yaptığı konuşmalarda ortak amaç olan Kıbrıs sorununun çözümü ve AB yolunda ilerleyebilmek için CTP-BG ve sivil toplum örgütlerinin birbirlerinin gücüne gereksinim duyduklarını belirtti. Farklılıkların tartışılıp görüşülebileceği görüşünde sendikalarla hemfikir olduklarını kaydeden Ekenoğlu, “Halkımızı, Cumhurbaşkanımız Mehmet Ali Talat’ın Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik olarak sürdürdüğü görüşme süreci sonunda gerçekleşecek olan referanduma hazırlamak için hep birlikte çalışmamız gerekiyor” dedi.
 
Ziyaretlerde CTP-BG’nin iktidarda bulunduğu dönemde, zaman zaman sendikalarla sıkıntılar yaşandığına işaret eden her iki sendikanın yetkilileri, buna karşın çözüm barış ve AB’nin CTP-BG ile ortak noktaları olduğunu kaydettiler ve bu yönde her zaman var olan güç birliğini daha da ileri götürmek için çaba göstereceklerini, Cumhurbaşkanı Talat’a müzakere sürecindeki desteklerinin  tam olduğunu kaydettiler.
 
Farklılıkların süreç içerisinde tartışılacağına da dikkat çeken KTÖS ve KTOEÖS yetkilileri ortak çıkarlar için çalışmanın önemini vurguladılar.