Soyer, UBP’nin “Niye 30 yıldır, Türkiye’den gelen yardımlar aynı şekilde devam ederken, bu yardımların toplamı çok az sayıda yol, …

 Soyer, UBP’nin “Niye 30 yıldır, Türkiye’den gelen yardımlar aynı şekilde devam ederken, bu yardımların toplamı çok az sayıda yol, elektrik, hastane ve hizmete dönüşebildi? Rumlardan bedava elektrik alırken ve insanlardan da elektrik parası toplarken neden yeni bir santral yapamadınız?” sorularına verilecek yanıt bulamadığını vurguladı…

 
“Bizimle tartışmaktan bunun için kaçıyorlar”
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Değirmenlik, Tepebaşı Mahallesi örgüt binası dün akşam (14 mart Cumartesi) yoğun katılımlı bir törenle gerçekleştirildi. CTP-BG’liler, CTP-BG Lefkoşa milletvekili adaylarının da katıldığı açılışta konuşan CTP-BG Genel başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer, 19 Nisan’da gerçekleşecek erken genel seçimin önemine dikkat çekerek, “Bu döneme giderken siyasi partilerin demokratik hukuk kuralları çerçevesinde görüşlerini, düşüncelerini, planlarını, fikirlerini insanlarla paylaşması ve bu fikirler doğrultusunda insanların karar vermesi gereklidir. Ama CTP-BG dışında önümüzdeki 5 yılın nasıl olması gerektiği sorusuna cevap veren parti yoktur.” dedi.
  
Rakip partilerin bir takım suçlamalar, karalamalar ve söylemlerle seçimi götürmeye çalıştıklarına işaret eden CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Soyer, Eroğlu’na yaptığı kamuoyu önünde tartışma çağrılarının hep karşılıksız kaldığını kaydetti. Soyer, Eroğlu’nun  sorulacak sorulara verecek yanıtı olmadığından, partisinin plan ve programını kendisiyle kamuoyu önünde tartışmaktan sürekli kaçtığını vurguladı. Soyer konuşmasında, UBP ve Eroğlu’na şu soruları yöneltti:
 
“Niye 30 yıldır, Türkiye’den gelen yardımlar aynı şekilde devam ederken, bu yardımların toplamı çok az sayıda yol, elektrik, hastane ve hizmete dönüşebildi? Rumlardan bedava elektrik alırken ve insanlardan da elektrik parası toplarken neden yeni bir santral yapamadınız?” bu soruları yanıtlayamamakları için bizimle tartışmaktan kaçıyorlar.
 
CTP-BG’nin son dört yılda, Türkiye’den gelen yardımlar ve kendi değerlerimiz ile çok daha fazla altyapı, yol, elektrik santrali ve reel sektörün gelişmesi için katkı sağladığına işaret eden Soyer sözlerini, “Kırmızı da olsun, yeşil de, turuncu da, mavi de. Farklılıklar, gökkuşağı gibi zenginliklerimizdir. Ama farklı bir renkte diye bir insanı dışlamak asla olamaz. Bizi renklerimize göre bölmelerine izin vermeyeceğiz” diyerek noktaladı.