CTP-BG Çatalköy Örgütünün düzenlediği etkinlikte konuşan CTP-BG Genel Başkanı, Başbakan ferdi Sabit Soyer,…

  CTP-BG Çatalköy Örgütünün düzenlediği etkinlikte konuşan CTP-BG Genel Başkanı, Başbakan ferdi Sabit Soyer, CTP-BG’nin diğer partilerin aksine seçimlere plan, program ve projelerle girdiğini kaydederek vurguladı:

 
“Biz buna yeşil yol diyoruz”
 
“Bu ülkede her vatandaş nasıl vergisini ödüyorsa Asil Nadir Bey’de ödeyecektir. Size de vergi borcu geldiğinde arayın Eroğlu’nu gelsin sizin evinizin önünde de eylem yapsın.”
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer, CTP-BG’nin bu ülkede demokrasinin yerleşip gelişmesinde en büyük rol oynayan parti olduğunu vurguladı.
CTP-BG Çatalköy Ocak örgütü dün Girne Malpas Otelde bir toplantı düzenledi. Büyük ilgi gören toplantıya CTP-BG Girne milletvekili adayları da katıldı.
 
TEK AMAÇ CTP-BG’Yİ DÖVMEK
 
Konuşmasında seçimlerin özellikle içinde bulunulan dönemde büyük önem taşıdığına dikkat çeken Soyer, CTP-BG’nin bu ülkedeki demokrasinin gelişmesi ve yerleşmesinde en büyük rol oynayan parti olduğunu vurguladı. CTP-BG’ye gönül verenlere daha önceki dönemlerde de “Rumcu, Moskovacı, memleketi satacak insanlar” diye saldırıldığını anımsatan Soyer, “Biz bu seçimlere plan, program ve projelerle gidiyoruz ve biz buna yeşil yol diyoruz. Ne yazık ki diğer partiler bu noktada değildirler.” şeklinde konuştu.
 
Geçtiğimiz hafta içerisinde yaşanan vergi borcu olayına da değinen Soyer, Türkiye’deki “Ergenekon’un” küçük bir modelini oluşturduğunu kaydederek, “Gerek sağcılar gerek büyük solcular hepberaber eylemdeydiler. Tek amaç CTP-BG’yi dövmek çünkü.  CTP-BG  özgürlükleri kısıtlamış!!! Bu memlekete özgürlüğü ve demokrasiyi CTP-BG  getirmiştir.
 
Bu ülkede her vatandaş nasıl vergisini ödüyorsa Asil Nadir Bey de ödeyecektir. Size de vergi borcu geldiğinde arayın Eroğlu’nu gelsin sizin evinizin önünde de eylem yapsın.” dedi.
 
Soyer, konuşmasını şu ifadelerle sonlandırdı:
 
“Geri dönmek, bizi iyi yerlere getirmez ve bu ülkede yarınını düşünen herkes seçime giderken herşeyi iyi mukayese etmelidir.
 
Sayın Eroğlu’nu televizyon programına davet ettim, saklambaç oynar gibi kaçıyor, sonra da bir seçim bildirgesi yayınlıyor. Bildirgeyi okudum ve şaştım, çünkü bildirge şimdiki durumdan daha fazla geri götürmektedir. Yani serbest bölge ve AB’yi aynı satırda kullanmak hazmedilemeyen bir yemek gibi yer almaktadır.
 
Hükümet olarak anayasaya aykırı mal mülk yasasını geçirdiğimizi iddia ediyorlar ve bunu düzelteceklerini söylüyorlar. Bunun sonuçlarını bile öngöremiyorlar.”