İskele’de belediye ve merkezi hükümet uyumu tartışıldı

İskele Belediye Başkan adayı Bilen Sayılı Bozkırlı ve Belediye Meclis Üyesi adayları, ilçe merkezi ve İskele belediyesine bağlı Aygün, Ötüken, Yarköy, Topçuköy ve Ardahan’ı ziyaret etti. İçişleri Bakanı Teberrüken Uluçay’ın da davetli olarak katıldığı köy kahvelerinde yapılan sohbetlerde, vatandaşa hizmet götürmede belediye ve merkezi hükümet uyumunun önemi vurgulandı.

ULUÇAY: BELEDİYELER SIKI MALİ DENETİM ALTINA ALINACAK
Bakan Uluçay, önümüzdeki dönemde her belediye için İçişleri Bakanı, Kaymakam, Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri ve muhtarlardan oluşan ortaklık konseyleri kurularak, çalışmaların koordine bir şekilde yürütülmesinin ve vatandaşa daha iyi hizmet götürülmesinin sağlanacağını belirtti. Uluçay belediyelerin bundan sonra daha sıkı mali denetim altında tutulacağını söyledi. İçişleri Bakanı ayrıca vatandaşların kırsal kesim arsaları, arazi tahsisleri ve vatandaşlıklarla ilgili sorularını da cevapladı.

BOZKIRLI: İSKELE’YE YILDIZLI BELEDİYECİLİĞİ BİZ GETİRECEĞİZ!
Bilen Sayılı Bozkırlı ise yaptığı konuşmalarda, yeni bir vizyon ve yeni bir ekiple yola çıktılarını, tüm köylere belediye çerçevesinde en iyi hizmeti götürmek için çalışacaklarını söyledi. Ekibinin genç, heyecanlı ve kendi alanlarında başarılı isimlerden oluştuğunu belirten Bozkırlı, bu ekibin İskele’ye yıldızlı belediyeciliği getireceğini ifade etti. Katılımcı belediyeciliğin önemini de vurgulayan CTP-BG İskele Belediye Başkan adayı Bilen Sayılı Bozkırlı, göreve geldiklerinde muhtarlarla yakın işbirliği içinde çalışacaklarını ve çeşitli komiteler kurarak vatandaşları karar alma süreçlerine dahil edeceklerini söyledi. Bozkırlı yerel hizmetleri vatandaşlara en iyi şekilde ulaştıracaklarını ve merkezi hizmetlerin de en iyi şekilde sunulması için hükümet nezdinde tüm girişimleri yaparak, bölgeyle ilgili tüm konuların yakın takipçisi olacaklarının sözünü verdi.