CTP-BG milletvekilleri ve milletvekili adayları Akdeniz köyünü ziyaret etti… Ziyarette Akdenizlilere seslenen CTP-BG Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu vurguladı:

CTP-BG milletvekilleri ve milletvekili adayları Akdeniz köyünü ziyaret etti… Ziyarette Akdenizlilere seslenen CTP-BG Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu vurguladı:

“Yola çıktık, beklemek, geriye dönmek yok, ilerleme var”

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Girne ilçesi milletvekili adayları dün (2 Mart Pazartesi) Akdeniz köyünü ziyaret etti. Ziyarete, CTP Genel Sekreteri ve Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu, CTP Girne İlçe Başkanı ve Girne Milletvekili Salih İzbul, Girne Milletvekilleri Abbas Sınay ve Gülboy Beydağlı, CTP Kadın Kolları Başkanı Emel Kişi; Milletvekili adayları Havva Yetkili, Mehmet Dolmacı, Süleyman Aktuna ve Mehmet Malek katıldı.

CTP-BG heyetinin ziyaretine büyük ilgi gösteren Akdeniz köylülerine hitaben birer konuşma gerçekleştiren CTP-BG Genel Sekreteri, Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu ve CTP-BG Girne İlçe Başkanı ve milletvekili Salih İzbul, CTP-BG’nin yeşil yolunda ülkenin geleceğine yönelik hedeflerini ve hükümet çalışmalarını aktardılar.

KALYONCU: GERİYE DÖNMEK YOK

CTP-BG Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu, CTP-BG’nin yeşil yolunda asla geriye dönüşün söz konusu olamayacağını vurguladı.

CTP-BG’nin hükümet olduğu dönemde gerçekleştirilen hizmetler ve kaydedilen gelişmelerle ilgili örnekler veren Kalyoncu, CTP-BG’nin insanların alım gücünü artırdığını, çalışma yaşamını kayıt altına alarak batma noktasına gelen Sosyal Sigortalar’ı güçlendirdiğini kaydederek, sosyal sigorta maaşlarının bugün güneydekilerden daha yüksek olduğunun altını çizdi.

UBP’nin karşı olduğu Yeşil Hat Tüzüğü yoluyla 7 milyon euroluk ihracat yapıldığına dikkat çeken Kalyoncu, bu partinin mali yardım tüzüğüne de karşı olduğunu anımsattı.

CTP-BG’nin çözümden yana olan siyasetinin Kıbrıs Türk halkı yanında Türkiye’nin de lehine olduğunu anlatan Kalyoncu, hükümetin Avrupalılık yolunda adımlar atarak AB uyum yasalarıyla ilgili çalışmalar yaptığını vurguladı.

19 Nisan seçimlerinde CTP-BG’nin daha da güçlenerek sandıktan yine birinci parti olarak çıkacağına olan inancının tam olduğunu da kaydeden CTP-BG Genel Sekreteri geriye dönüşün asla kabul edilemeyeceğini bir kez daha yineledi.

SALİH İZBUL: BU SEÇİMDEN DE YÜZÜMÜZÜN AKIYLA ÇIKACAĞIZ

CTP-BG Girne İlçe Başkanı ve milletvekili Salih İzbul ise konuşmasında son beş yıl içerisinde yaşanan 6 seçin tümünden de yüzünün akıyla çıkan CTP-BG’nin bu seçimden de aynı şekilde başarıyla çıkacağından kuşku duymadığını vurguladı. CTP-BG Genel Sekreteri gibi CTP-BG’nin hükümette olduğu süre içerisinde imza attığı hizmet ve reformlardan örnekler veren İzbul, “1974’ten beridir dokunulamayan konulara dokunma cesareti gösterdik. Birçok konuda cesurca kararlar aldık ve bugünlere geldik” diye konuştu.

Uluslararası aktörler ve Kıbrıs Sorunundaki görüşme süreci, eylül ayında beklenen AB’nin Türkiye ile ilgili taahhüdü de göz önünde bulundurulduğunda, 2009 yılı sonunda referandumun gündeme gelebileceğine işaret eden İzbul, “Kuzey Kıbrıs’taki seçimlerin bu sürece olumsuz etki yapmaması için ve Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın elini daha güçlü kılmak için bu seçimlerden CTP’nin en güçlü şekilde çıkabilmesini sağlamalıyız. Erken seçimin temel amacı Kıbrıs Sorununda beklenilen süreçtir. Bu erken seçim toplumumuzun çıkarı içindir” dedi.

İzbul konuşmasını şu sözlerle noktaladı: “Kurulduğumuz günden beridir kutsal bir amaç için çalıştık, mücadele ettik. Bu kutsal amaç, Kıbrıs’ta çözümdür. Onun da sonuna geldik. Çünkü bu yılın sonunda bu iş bitecek.

19’u arife 20’si bayram… O güne kadar çalışmaya devam…”