CTP-BG İskele Milletvekili adayları bölge sivil toplum örgütleriyle bir araya geldi

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) iskele milletvekilleri ve milletvekili adayları, Önder Sennaroğlu, Mehmet Ceylanlı …

CTP-BG İskele Milletvekili adayları bölge sivil toplum örgütleriyle bir araya geldi

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) iskele milletvekilleri ve milletvekili adayları, Önder Sennaroğlu, Mehmet Ceylanlı, Hüseyin Mülazim, Bayram Alten, Saffet Mehmetalioğulları ve Hürrem Tulga dün akşam (24 Şubat Salı) İskele Esnaf Zanaatkarlar Derneği Asbaşkanı Mustafa Öztörel ile Eski Başkanı Yılmaz Yılmazoğluları, Larnaka Gençler Birliği Spor Kulübü Asbaşkanı Mehmet Züğürt, Civisil Spor Kulübü Başkanı Aydın Çırakoğlu, İskele Avcılık Atılcık Kulübü Başkanı İbrahim Şenmert, İskele Boğaz Balıkçıları Kalkındırma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Beyoğlu, İskele Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Ozan Türeller, İskele Yurttaş İnisiyatifi Başkanı Hüseyin Yorgancı ve Emekliler Cemiyeti İskele Bölgesi Başkanı Oğuz Coşkuner’le yemekte bir araya geldi.

Sivil toplum örgütü temsilcileri yemekte CTP-BG milletvekili adaylarına sorunlarını aktararak çözüm önerilerini tartıştılar.

Sivil toplum örgüt temsilcilerinin ardından ilk sözü alan Tarım Bakanı, CTP-BG İskele Milletvekili ve milletvekili adayı Önder Sennaroğlu CTP-BG’nin vizyonunun ilerleyen yolda çözüm ve Avrupa Birliği olduğuna dikkat çekerek AB ortak tarım politikalarının uygulanabilmesi için Tarım Bakanlığında yapılan çalışmaları anlattı.

Daha sonra söz alan CTP-BG İskele İlçe Başkanı ve milletvekili adayı Hüseyin Mülazim ise CTP-BG’nin amacının Kıbrıs sorununa bir çözüm bulmak olduğunu vurgulayarak halkın, çözüm ve AB yolunda ilerlemeye devam edecek olan CTP-BG yi yeniden birinci parti getireceğine olan inancının tam olduğunu vurguladı.

Hürrem Tulga ise yaptığı konuşmada sektörde krizin önüne geçilmesi için yeni düzenlemeler getirilerek sadece meslek sahiplerine yeni iş yeri açılabilmesinin koşullarının yaratıldığını söyledi.

Gecenin son konuşması ise milletvekili Mehmet Ceylanlı gerçekleştirdi. Ceylanlı, CTP-BG’nin yapılacak çok şeyi olduğunu vurguladı.