UBP’li bir grup genç, 7 Mart akşamı CTP-BG Güzelyurt Gençlik Bürosu önünde toplanarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne yönelik kutlama yapan CTP-BG’lilere yönelik çirkin hareketlerde bulundu.

   

UBP’lilerden taciz
 
UBP’li bir grup genç,  7 Mart akşamı CTP-BG Güzelyurt Gençlik Bürosu önünde toplanarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne yönelik kutlama yapan CTP-BG’lilere yönelik çirkin hareketlerde bulundu.
 
Ellerinde UBP bayrakları ile büronun önüne giden UBP’li gençler, Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamakta olan CTP-BG’lilere çirkin, ağza alınmayacak küfürler ve el kol hareketleri ile saldırıda bulundular.
 
CTP-BG’lilerin söz konusu çirkin hareketlere karşılık vermemekte ısrarlı davranmaları üzerine saldırganlık dozajını artıran UBP’li gençler bu kez işi CTP-BG  Güzelyurt gençlik Bürosu’ndaki kutlamaya katılan gençler yanında kadınlar ve CTP-BG Güzelyurt adaylarına taş atmaya kadar ilerlettiler.
 
Saldırılar üzerine polisi arayarak olayı adli makamlara havale eden CTP-BG Güzelyurt İlçe Başkanı Niyazi Düzgün, olaydan büyük üzüntü duyduğunu kaydederek, “demokratik bir seçim yarışında bu tür hareketlere yer yoktur. Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz” diye konuştu.


 
Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz hafta Gençlik Örgütü, Güzelyurt İlçesine bağlı Piyale Paşa Mahallesi Gençlik Bürosu ve büro yakınlarında park halinde bulunan bir araç 5 Mart akşamı saldırıya uğramış, yeşil yol şölenine katılan gençlerin büroda olmamasından yararlanan kimliği belirlenemeyen şahıs veya şahıslar, CTP-BG Güzelyurt Piyale Paşa Mahallesi Gençlik Bürosu önünde asılı olan TC, KKTC ve parti bayraklarının iplerini kopararak yere attılar ve üzerlerine basmış, büro yakınında park halindeki bir araca zarar vermişlerdi. Yine bir süre önce kimliği belirsiz şahıs ya da şahıslar CTP-BG Paşaköy Ocak örgütüne de saldırıda bulunmuşlardı.