CTP-BG Girne milletvekili adayları Kozanköy’ü ziyaret etti… Ziyarette konuşan adaylar vurguladı:

 CTP-BG Girne milletvekili adayları Kozanköy’ü ziyaret etti… Ziyarette konuşan adaylar vurguladı:

 
Kıbrıs Türk halkının Avrupalı olması için çalışıyoruz
 
Cumhuriyetçi Türk partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Girne Milletvekili adayları dün akşam (9 Mart Pazartesi ) Kozanköy’ü ziyaret etti. CTP-BG Genel Sekreteri ve Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu’nun hükümet icraatları ile bilgili bilgi verdiği gecede, adaylar vatandaşların soruları yanıtladı ve sohbet etti.
 
Ziyarete CTP-BG Genel Sekreteri ve Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu, CTP-BG Girne İlçe Başkanı ve Girne Milletvekili Salih İzbul, Girne Milletvekilleri Abbas Sınay ve Gülboy Beydağlı, CTP-BG kadın Kolları Başkanı Emel Kişi ve Milletvekili adayları Havva Yetkili, Mehmet Dolmacı, Süleyman Aktuna ve Mehmet Melek katıldı.
 
CTP-BG Genel Sekreteri ve Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu ve CTP-BG Girne İlçe Başkanı ve Girne Milletvekili Salih İzbul Kozanköylülere hitaben yaptıkları konuşmada hükümet çalışmaları ve önümüzdeki dönem hedefleri hakkında bilgi verdiler.
 
KALYONCU
 
CTP-BG Genel Başkanı Ömer Kalyoncu konuşmasında CTP-BG’nin hükümette olduğu dönemde ülkenin her açıdan kalkınması için yatırım yapmayı kendine görev bildiğini vurguladı. Doğru icraatlar sonucu Kıbrıs Türk halkının alım gücünün arttığına işaret eden Kalyoncu, “inşa ettiğimiz yeşil yolsa beklemek, geri dönmek yok; ilerleme var” dedi.
 
CTP-BG’nin hedefinde Kıbrıslı Türklerin Avrupalı olmasının yer aldığının altını çizen Kalyoncu, hükümetin bu yönde adımlar atarak uyum yasalarıyla ilgili çalışmalar gerçekleştirdiğini ifade etti.
 
İZBUL
 
CTP-BG Girne İlçe Başkanı ve milletvekili Salih İzbul da CTP-BG’nin hükümette olduğu sürece gerekçeleştirdiği reformlar ve Kıbrıs Türk halkının daha ileriye gitmesi için çıkarılan yasalara dikkat çekti.
 
İzbul, seçimlerin devam etmekte olan çözüm sürecine olumsuz etki yapmaması ve Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın elini daha güçlü kılmak için bu seçimlerden CTP-BG’nin en güçlü şekilde şeklide çıkması gerektiğini de kaydederek, CTP-BG’nin en önemli amacının Kıbrıs sorununun çözümü olduğunu vurguladı.
 
Öte yandan CTP-BG Girne Milletvekili adayları bu sabah ziyaretlerine devam ederek Girne Dr. Akçiçek Hastanesi ve yeni hizmete giren Sosyal sigortalar dairesi, ihtiyat sandığı dairesine ziyarette bulundu. Adaylar ziyarette çalışanlarla ve vatandaşlarla sohbet ettiler, bildiri dağıttılar.