CTP-BG Gazimağusa Milletvekili Adayları Akova’yı Ziyaret Etti… Ziyarette konuşan CTP-BG Genel başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer vurguladı:

CTP-BG Gazimağusa Milletvekili Adayları Akova’yı Ziyaret Etti… Ziyarette konuşan CTP-BG Genel başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer vurguladı:

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler(CTP-BG) Genel Başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer, UBP’nin yıllarca tepkilerden korkarak Kuzey Kıbrıs’ı kara para aklayan ülkeler listesinden çıkaracak yasayla ilgili çalışma yapmadığı gibi şimdi de bu yasayı yapan CTP-BG aleyhine kampanyalar başlattığını vurguladı.

CTP-BG Mağusa milletvekili adayları dün akşam (3 Mart salı) Akova’da vatandaşlarla bir araya geldi. CTP-BG adayları ile Akova köy kahvesinde bir araya gelen çok sayıda vatandaşa hitap eden CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer, CTP-BG hükümetinin icraatları ve halka sunduğu hizmetlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Soyer, Türkiye’den gelen kaynağı altyapıya yönelterek elektriğe yatırımlar yapıldığını, halka nitelikli elektrik sağlandığını kaydederken, halkın gelir seviyesinin de arttığının ve ülkede ekonomik büyüme gerçekleştiğinin altını çizdi.

CTP-BG Genel Başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer, Şans Oyunları Yasasına da değindiği konuşmasında gazinoların denetlenmesini getirecek ve KKTC’yi kara para aklayan ülkeler listesinden çıkaracak yasaya karşı kampanya başlatıldığını anımsatarak, UBP’nin, gazetelerde yalan yanlış haberlerle engellenmeye çalışılan yasayı yıllarca gazinocuların tepkisinden korkarak ele alamadığını belirtti.

CTP-BG’nin açtığı yeşil yolda ilerlemeyi sürdüreceklerini ve ülkeyi daha ileriye, daha güzele taşıyacaklarını da vurguladı.