CTP-BG Genel Başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer, CTP-BG İskele İlçesi’nin “İskele İlerliyor” sloganıyla düzenlediği gecede vurguladı:

CTP-BG Genel Başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer, CTP-BG İskele İlçesi’nin “İskele İlerliyor” sloganıyla düzenlediği gecede vurguladı:

CTP-BG’nin açtığı yeşil yolda yarınlar için büyüyerek yürümeye devam

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer, CTP-BG’yi düşüşte göstermeyi amaçlayan ihale anketlerin gerçekleri yansıtmadığını vurguladı. Soyer, anketin bölgesel doğal barajın yüzde 16 civarında olduğu Güzelyurt’ta yüzde 6 oy alan partinin milletvekili çıkaracağını ileri sürmesinin uydurma olduğunun kanıtı olduğunu kaydet.

CTP-BG İskele İlçesi dün akşam (3 Mart Salı) İskele Belediyesi düğün salonunda “İskele İlerliyor” sloganıyla bir etkinlik düzenledi.

Büyük bir katılımın olduğu etkinliğe CTP-BG İskele milletvekili adayları, CTP-BG üye ve sempatizanları yanında CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer de katılarak İskelelilerin coşkusuna coşku kattı.

CTP-BG İskele İlçesi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Polili’nin açılış konuşmasının ardından İskelelilere hitap eden CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer, CTP-BG’nin 19 Nisan seçimlerinden güçlenerek 25 artı ile çıkacağını bir kez daha yineledi.

Konuşmasında Kıbrıs Türk halkının son zamanlarda uydurma anketlerle farklı yönlere çekilmeye çalışıldığına da dikkat çeken Soyer, bu anketlerin uydurma olduğunun, bölge barajı %16 olan Güzelyurt’ta %6 oy alacağı öngörülen partinin milletvekili çıkaracağı iddiasıyla açıkça belli olduğunu vurguladı. Kıbrıs Türk halkını gerçek dışı anketlerle yönlendirmeye çalışanların esas CTP-BG etrafında kenetlenen halkı görmeleri gerektiğinin altını çizen CTP-BG Genel başkanı Başbakan Soyer, “Gelsinler görsünler bu kalabalığı bu coşkuyu… CTP’nin İskele İlçesinde üç milletvekili çıkarması için artık hiç bir engel yoktur. 19 Nisan’da CTP-BG sandıktan 25 artı ile çıkacaktır. CTP-BG’nin açtığı yeşil yolda daha güzel yarınlar için, çözüm için, demokrasi için, gelecek nesiller için güçlenerek ve büyüyerek yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu.