Erhürman: Halk değişimi istiyor ve bunu başaracak güç de kadro da sadece CTP’de var!

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman dün akşam Girne’de katıldığı toplantıda seçim startını verdi. Kıbrıs Türk halkını kucaklamak, halkın önünü açacak adımları atmak için yola çıktıklarını kaydeden Erhürman, “Umut CTP’dir. Umut karıncalar gibi çalışacak olanlardadır. Bugünden itibaren durmak, dinlenmek, uyumak yok; halkımız için, geleceğimiz için, yorulmak nedir bilmeden çalışmaya devam edeceğiz. Bu düzeni biz değiştireceğiz. Halk değişimi istiyor ve bunu başaracak güç de kadro da sadece ve sadece CTP’de var” dedi. Dome Otel’de gerçekleştirilen toplantıda salona sığmayan partililer sık sık ‘Birlik, mücadele, dayanışma’ sloganı attı. CTP Girne Genişletilmiş İlçe Meclisi toplantısına katılan partililer yeni seçim sistemi hakkında da bilgi aldı.

MEMLEKET ÇOK ZOR GÜNLERDEN GEÇİYOR
Genel Başkan Tufan Erhürman konuşmasına, “Karıncalar ayaklandı, yollara düşmeye hazır, bu akşam Girne’den yola çıkıyoruz” diyerek başladı. CTP’nin en fazla milletvekiline sahip olmasına karşın çeşitli ayak oyunlarıyla hükümetten uzaklaştırıldığı günden bugüne UBP-DP hükümetinin durmadan yolsuzluk, hukuksuzluk yaptığını kaydeden Erhürman sözlerini şöyle sürdürdü:
“En iyi bildikleri şeyi yapıp, en adaletsiz biçimde menfaat dağıtmaya devam ediyorlar. Kırsal kesim arazileri, kamu arazileri, istihdamlar, banka kredileri, vatandaşlıklar dağıtılıyor. Dağıttıkları karşılığında da oy devşireceklerini ve bir kez daha hükümete gelebileceklerini sanıyorlar. Halkımıza anlatmamız gereken budur. Bunlar adaleti tanımaz, haysiyete önem vermez, bu toplumun üretken bir toplum olmasını, hak ettiği kamu hizmetlerini almasını istemez. Bunlar kendi kendine yeten bir halk değil gelen parayı kendinden olana dağıtmak ister. Bu seçim onları, gelecek hırsızlarını sandıkta bırakma zamanıdır. Biz çocuklarımıza haysiyetimize yakışmayan böyle adaletsiz bir düzen bırakmayacağız”.

UMUT CTP’DİR
“Bizim, geçmişte hangi partiye oy vermiş olursa olsun tek tek yurttaşlarımızla asla sorunumuz yoktur. Nerede doğmuş olursa olsun, hangi dine, mezhebe, etnik kökene mensup olursa olsun her yurttaşımız bizim için bir değerdir, bizdendir. Bizim derdimiz, bu zihniyet, bu düzen ve onun aynen sürdürülmesini isteyenlerdir” diyen Erhürman, bu sistem devam etsin diyen, çocukların karanlıkta sokaklara dökülmesini, eğitim ve sağlık hizmetlerinden yararlanamamasını mesele etmeyen bu insanların alaşağı edileceğine inanç belirtti. Erhürman şunları söyledi:
“Halkımızla beraber, kol kola yürüyeceğiz. Daha önce hangi partiye oy vermiş olursa olsun herkese ulaşacağız, çocuklarımız için bu sistemin değişmesi gerektiğini anlatacağız ve halkın önünü açacak adımları halkımızla birlikte atacağız. Unutmayın, CTP yüzde 45’lere ulaşmış bir partidir. Birlik olarak hedefimize ulaşıp bu ülkedeki değişimi gerçekleştireceğiz. Bu gelecek hırsızlarına geleceğimizi çalma fırsatı tanımayacağız, buna halkımızla birlikte izin vermeyeceğiz. Bu halk değişimi istiyor ve bunu başaracak güç de kadro da sadece CTP’de var. Bu memlekette hangi taş taşın üstüne konulmuşsa altında CTP’nin imzası, emeği, CTP’lilerin ödediği bedeller vardır. Yağma yok! Kıbrıs Türk halkı bunu çok iyi biliyor. 1970’ten beri ağır bedeller ödeyerek buralara geldik. Özeleştiri bizim kültürümüzde vardır. Bunu da yaptık ve yolumuza yeni programımızla devam ediyoruz. Çocuklarımıza, torunlarımıza, haysiyete, adalete, üretime ve hizmete dayanan bir sistemi devredebilmek için bugün buradan yola çıkıyoruz. Artık bize dur durak yok. “Yapamazsınız” diyenler var. Yakında görecekler: Çalışırız, yaparız”.