CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ve beraberindeki heyet, bu sabah Kızılay Göçmen Evleri’ne ziyaret gerçekleştirerek bölge sakinlerinin sorunlarını dinledi.

Vakıflar İdaresi’nin bölgede yaşayan ev sahiplerine gönderdiği tebligat ile evlerin boşaltılmasını talep etmesiyle ortaya çıkan durumu bölge sakinleri ile birlikte değerlendiren Özkan Yorgancıoğlu, mahallede incelemelerde bulundu.
36 YIL SONRA ‘ÇIK’ DEDİLER!
Mahalle sakinleri adına konuşan İbrahim Mihrabi, 100 ailenin yaklaşık 36 yıldan beridir bu evlerde yaşam mücadelesi verdiğinin altını çizerek Vakıflar İdaresi’nin yıllardan sonra aniden evleri boşaltmaları için kendilerine tebligat gönderdiğini ve bunun kabul edilemez olduğunu ifade etti. Geçen yıl beş kişinin sözleşme imzalayarak oturdukları evi Vakıflar İdaresi’nden kiraladıklarını anlatan Mihrabi, sözleşme imzalayan kişilere sözleşme bitmeden evleri boşaltma yazısı gönderildiğine dikkat çekerek, “Vakıfların amacı, evleri içinde yaşayan vatandaşlara kiralamak değil tahliye etmektir” dedi.
MAHALLELİ KARARA DİRENECEK
CTP-BG heyetini aralarında görmekten büyük bir memnuniyet duyduklarını da sözlerine ekleyen Mihrabi, söz konusu durumda Vakıflar İdaresi’nin 100 aileyi sokağa atmaya çalıştığını vurguladı. Mahalle sakinlerinin yıllardan beridir tamir ederek oturduğu evleri boşaltmak niyetinde olmadığını da belirten Mihrabi, Vakıflar İdaresi’nin kendilerine alternatif kalacak yer göstermedikten sonra evlerini boşaltmayacaklarını söyledi.
AİLELERE CTP SAHİP ÇIKACAK!
CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ise konunun gündeme gelmesiyle birlikte parti olarak gerekli çalışmaları başlattıklarını ifade etti. Yorgancıoğlu, “Burada yaşayan insanların mağdur edilmesine izin vermeyiz” dedi. Konuyla ilgili olarak bölge sakinlerini ziyaret ederek görüşlerini almak istediklerinin altını çizen Yorgancıoğlu, bölgede çok düşük bir gelir ile yaşamaya çalışan insanların gerekli önlemler alınmadan evlerinden atılmasına şiddetle karşı olduklarını sözlerine ekledi. Parti olarak konuyla ilgili gerekli araştırmaları yaparak bölgede yaşayan insanların huzursuzluğunu ortadan kaldıracak makul bir çözümün bulunması için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Yorgancıoğlu, bölgede yaşayan insanlara, CTP olarak sahip çıkılacağının sözünü verdi.