İskeleli anlattı, CTP dinledi: Yapacak çok işimiz var!

CTP-BG İskele Belediye Başkan adayı Bilen Sayılı Bozkırlı ve ekibi dün Aygün köyünü ev ev dolaşarak vatandaşlardan destek istedi. Bozkırlı ve ekibi daha sonra köy kahvesinde Tarım Bakanı Önder Sennaroğlu, Çalışma eski Bakanı Sonay Adem ve CTP MYK Üyesi Ali Gulle ile birlikte vatandaşlarla buluştu.

Aygün köyünün içindeki ağıl sorununa dikkat çeken Bozkırlı, göreve geldiğinde ağılların köy dışına çıkarılacağının sözünü verdi. Bozkırlı ve ekibi daha sonra köy kahvesinde Tarım Bakanı Önder Sennaroğlu, Çalışma eski Bakanı Sonay Adem ve CTP MYK Üyesi Ali Gulle ile birlikte vatandaşlarla buluştu.

ÇALIŞMA İZİNLERİ ÖNEMLİ
Tarım Bakanı Önder Sennaroğlu, Türkiye’den gelecek su ile tüm KKTC’nin içme ve kullanma su sorununun çözüleceğini söyledi. Çalışma Eski Bakanı Sonay Adem gelen sorular üzerine yaptığı konuşmada, çalışma izinleri konusunun önemine dikkat çekerek, CTP-BG’nin bu konuyu yerli istihdamı engellenmeyecek şekilde düzenlemeye özen gösterdiğini ancak daha yapılması gereken şeyler olduğu belirtti.

REFERANSIM CTP’NİN BAŞKANLARI
Bozkırlı ise Aygün’ün de İskele bölgesindeki diğer köyler gibi sadece çöp toplayan ve hizmet getirmeyen bir belediye ile karşı karşıya olduğunu belirterek, belediye başkanlığına geldiğinde bunun değişeceğinin sözünü verdi. Yapacağı sosyal, kültürel ve bölge ekonomisinin gelişmesine yönelik projeleri anlatan Bozkırlı, referanslarının bu projelerin benzerlerini büyük bir başarıyla uygulayan mevcut CTP-BG’li belediyeler olduğunu söyledi.