Siber: 40 yıllık Akıncılar yolu sorununu 2 ayda çözdük!

Meclis Başkanı ve CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, kırk yıldır çözüm bekleyen Akıncılar halkının yeni yola kavuşması için verdiği sözü tuttuğunu söyleyerek, “Kırk yılda yapılamayanı iki ayda yapmayı başardık. Verdiğim sözü tutmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi. CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, dün Emekli Subaylar Derneği ve Bülent Ecevit Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek adaylığı hakkında bilgi verdi.

Ziyaretlerde gelen bir soru üzerine Akıncılar yolunu çözüme kavuşturmak için Geçici Hükümet döneminde girişim başlattığını, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı ile görüşerek gerekli izinlerin alındığını, Bakanlar Kurulu’nun bunu onayladığını ve kaynağın bulunmasının ardından yol güzergahı konusunda yapılan proje çalışmalarının başladığını ve çok yakında yolun yapımına da başlanacağını aktardı. Siyasetin icraat odaklı olması gerektiğini belirten Siber, tutamayacağı hiçbir sözü halkına vermediğini, eğer bir söz verdiyse mutlaka bunun gerçekleşeceğini kaydetti. Siber, “Bu örnekte de olduğu gibi halkıma temiz, şeffaf, verdiği sözü tutan bir yönetim vaat ediyorum” dedi.

YENİLİKÇİ, GİRİŞKEN, KARARLI VE BAŞARILI BİR YÖNETİM GELECEK
Kısa başbakanlığı döneminde ve meclis başkanlığı süresince halka verdiği her sözü tuttuğunu kaydeden Siber, başlattığı altı projenin de ilerlediğini, bazısının mutlu sona yaklaştığını ifade etti. Toplum liderinin halkına çok konuda öncülük etmesi gerektiğini vurgulayan Siber, “Siyasetçiye duyulan güvenin artması konusunda üzerime düşeni yapmaya devam edeceğim. Halkımıza aşılanan özgüvensizliği yıkmak için halkımla birlikte el ele iş yapmaya devam edeceğim” dedi. Halkını yanına almış bir liderin yapamayacağı şeyin olmadığını vurgulayan Siber, “Biz çok güzel bir halkız. Kaybettiğimiz değerlerimizi yeniden inşa etmek için çok çalışacağız. Yenilikçi, girişken, kararlı ve başarılı bir cumhurbaşkanlığı sergileyeceğiz. Olmaz denileni yapacak, denenmemiş yollar deneyeceğiz” dedi. Siber, KKTC Cumhurbaşkanı’nın tüm halkı kucaklayan bir lider olacağını, bu makamın artık insanları bölen, ayıran değil, bütünleştiren ve iş yapan bir makam olacağını vurguladı.