Kayalp: Mağusa sporda da öncü olacak!

Gazimağusa Belediye Başkanı ve CTP-BG Gazimağusa Belediye Başkan adayı Oktay Kayalp ve belediye meclis üyesi adayları, Çanakkale Spor Kulübü ile Dumlupınar Türk Spor Kulübü’nü ve Küçük Sanayi bölgesindeki işyerleri ile TÜK’ü de ziyaret etti.

Gazimağusa Belediye Başkanı ve CTP-BG Gazimağusa Belediye Başkan Adayı Oktay Kayalp ve belediye meclis üyesi adayları, kentte faaliyet gösteren Çanakkale Spor Kulübü ile Dumlupınar Türk Spor Kulübü’nü de ziyaret etti. Ziyaretlere CTP-BG Gazimağusa İlçe Başkanı ve milletvekili Erkut Şahali de katıldı. Dumlupınar Kulüp Başkanı Güneş Güneşoğlu ve Çanakkale Kulüp Başkanı İbrahim Şeker ve yönetim kurulu üyeleriyle kulüp lokallerinde ayrı ayrı gerçekleşen görüşmelerde sporun geliştirilmesi konusunda fikir alışverişleri yapıldı. Ziyaretlerde konuşan Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, sportif altyapı ve olanaklarının geliştirilmesi için yerel yönetimlere daha fazla yetki verilmesi gerektiğini ifade ederek, Gazimağusa Belediyesi’nin başta kötü durumda olan Dr. Fazıl Küçük Stadı’na ve kentteki tüm spor tesislerine talip olduğunu bir kez daha açıkladı. Gazimağusa Belediyesi’nin kulüplere yaptığı yardımın belli bir ortanla sınırlı tutulduğunu, bunun üzerine çıkmanın mümkün olmadığını söyleyen Kayalp, kulüplere daha fazla destek olunması için devletin alacağı bir kararla belediye üzerinden uygun bir vergilendirme sisteminin uygulanabileceğini söyledi.

ESNAF VE TÜK ZİYARETİ
Gazimağusa Belediye Başkanı ve CTP-BG Gazimağusa Başkan adayı Oktay Kayalp ve belediye meclis üyesi adayları, 2014 Yerel Seçim propaganda süreci kapsamında sürdürdüğü ziyaretlerinde küçük sanayi bölgesindeki işyerlerini ve Toprak ürünleri Kurumu (TÜK)’ü de ziyaret etti. Sağlıklı ve hesap verebilir mali yapısıyla en çok yatırım yapan belediyelerin başında gelen Gazimağusa Belediyesi’nin Başkanı Oktay Kayalp ve belediye meclis üyesi adayları küçük sanayi bölgesini baştan sona dolaşarak işyeri sahipleriyle sohbet etti. Toprak Ürünleri Kurumu ziyareti sırasında personelin çalıştığı bölüme giren adaylar iş sırasında çalışanlara kolaylık diledi.