CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ve beraberindeki kalabalık heyet, bayram ziyaretleri kapsamında Lefkoşa surlar içini ziyaret ederek halk ile bayramlaştı. Sabah saatlerinde tüm ilçelerde bildiri dağıtan CTP-BG’liler, halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Dağıtılan bildiride, “El öpmek bayramlarda çocuklara kalsın! Bu ülkenin insanları el öpmeden, harçlık istemeden her gün özgürce yaşasın. Mutlu bir Kıbrıs’ta yepyeni bayramlar yaşansın! Biz hazırız, ya siz?” sözleri yer aldı.

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ve beraberindeki heyet, bayram ziyaretleri kapsamında Lefkoşa surlar içini ziyaret ederek halk ile bayramlaştı. Bayramlaşma ziyaretine katılan kalabalık heyette Genel Sekreter Asım Akansoy, Lefkoşa Milletvekilleri Dr. Mustafa Yektaoğlu ve Kadri Fellahoğlu ile İlçe, Gençlik ve Kadın Örgütü yöneticileri yer aldı. CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu her bayram öncesinde geleneksel olarak halkın bayramını kutlamak amacıyla ziyaretler düzenlediklerinin altını çizerek, Kurban Bayramı öncesinde Lefkoşa’nın içinde bulunduğu durumun yürekler acısı olduğunu söyledi.

ESNAFIN YÜZÜ KIZARDI

Toplanmayan çöpler yüzünden Lefkoşa Surlariçi’nin yaşanmayacak hale geldiğini vurgulayan Yorgancıoğlu, kaldırımların üzerinde oluşan çöp yığınlarından dolayı surlar içini ziyaret eden turistlere karşı bölge esnafının yüzünün kızardığına şahit olduklarını ifade etti. Bayram öncesinde böylesi bir tablo ile karşı karşıya kalan esnafın bu yönetimi hak etmediğine değinen Yorgancıoğlu, turistik açıdan göz önünde bulunan surlar içinin çöp kent olmasının kabul edilemez bir durum olduğunu belirtti.

ÇARŞI BOMBOŞ

UBP Hükümeti’nin bayram öncesinde çarşıyı canlandırmak için çarşamba günü emeklileri ödeyeceğini açıkladığını söyleyen Yorgancıoğlu, ödeme emrinin geç kalması nedeniyle çarşının bomboş olduğunu ve esnafın bayram öncesinde beklentisinin boşa çıktığını belirtti. Çarşının durgunluğunun ekonomik göstergeler açısından ülke durumunu net bir şekilde ortaya koyduğuna dikkat çeken Yorgancıoğlu, “UBP’nin, kurultay derdinden kurtulup halkın ve esnafın sorunlarına çözüm üretecek pozisyona gelmesi imkansız görünüyor. Bu yüzden en erken zamanda ülke insanının önünün açılması için sandıkların kurulması gerekiyor” dedi.

İLÇELERDE BİLDİRİ DAĞITILDI

Sabah saatlerinde tüm ilçelerde bildiri dağıtan CTP-BG’liler halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Dağıtılan bildiride “El öpmek bayramlarda çocuklara kalsın! Bu ülkenin insanları el öpmeden, harçlık istemeden her gün özgürce yaşasın. Mutlu bir Kıbrıs’ta yepyeni bayramlar yaşansın! Biz hazırız, ya siz?” sözleri yer aldı. Bildiri dağıtımının ardından ziyaretlerini sürdüren partililer halkla ve esnafla bayramlaşarak sohbet etti.