CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, bayram boyunca da beklenen yağmur nedeniyle su baskınlarına maruz kalan halkın mağduriyetlerine değinen bir açıklama yaptı. Yorgancıoğlu, hiçbir önlem almayan ve UBP Kurultayı peşinde koşan belediye başkanını da eleştirdi.

Kurultay uğruna tüm değerlerimizi harcayan ve artık hiçbir meşruluğu kalmayan UBP Hükümeti, vizyonsuzluğunun bedelini halka ödetmeye devam ediyor. Her yağan yağmurda evleri sular altında kalan, araçları ve iş yerleri zarar gören Güzelyurt, Lefke ve diğer bölge halkları için yetkililer önlem adına tek bir adım atmıyor.

21 yüzyılda ülkedeki manzara nereden baksanız utanç vericidir. Geçtiğimiz kış yaşanan sel felaketinin bazı vatandaşlar üzerinde yarattığı mağduriyet giderilmemişken, geçtiğimiz gün aynı bölgede yeniden su baskınları yaşanmış, vatandaşlarımız yine mağdur olmuştur. Mağduriyetlerin giderilmesinde geçen yıl yaşanan partizanlığın, kurultay süreci gözetildiğinde bu yıl da yaşanacağı ortadadır. Gerçek mağdurlar hala daha devletin kendilerine uzatacağı eli beklemektedir. UBP klasiği olan bu tür ayrımcılıklar nedeniyle halk kutuplaşmakta ve böylesi bir durumda bile partizanlığa kurban gitmekten yakınmaktadır.

Bölgeye yapılmayan alt yapı yatırımları nedeniyle yarım saat yağan yağmur bile halkı perişan etmeye yetmektedir. Meteoroloji uyarıları dikkate alındığında bayram süresince yağışların etkili olacağı bilinmekteyken, belediye başkanının kurultay peşinde koşması da hayret vericidir. Belediyenin kapısına dayanan vatandaş şikayetini yapacak merci bulamamakta, yöneticilerin hepsi UBP Kurultayı peşinde koşmaktadır. Kaosa sürüklenen halkımız bu bayramı da yüreği ağzında geçirecek çünkü yeni bir sel felaketi karşısında tarih yine tekerrür edecektir.

UBP’nin insana ve ülkeye verdiği değer ortadadır. Şaibeli Başbakan İrsen Küçük ve rakibi Ahmet Kaşif’in kavgası nedeniyle kilitlenen UBP Hükümeti, yarattığı kaosun hesabını çok yakında verecektir. Koltukları uğruna yapmadıkları kalmayan bu zindan bekçilerini Kıbrıs Türk halkı ilk seçimlerde sandığa gömecektir.

 

Özkan Yorgancıoğlu

Genel Başkan