CTP-BG Haşkla İlişkiler ve İnsan Kaynakları Sekreteri Erkut Şahali, CTP’nin 41. Kuruluş yıldönümü ve yıldönümü münasebetiyle yapılacak olan resepsiyonla ilgili açıklamasında “bu sadece bizler için değil, Kıbrıs Türk Halkı için de bir gurur vesilesidir. Bu gururumuzu, 27 Aralık, 2011 Salı akşamı saat 19.00’da Lefkoşa Hidden Garden’da düzenleyeceğimiz 41. Kuruluş Yılı Resepsiyonu ile kutluyoruz” ifadelerini kullandı

Kıbrıs Türk Halkı’nın adamızdaki varlığının ve esenliğinin güvence altına alınmasını sağlama hedefiyle kurulan ve aktif ilk siyasi parti konumundaki CTP-BG 41. yaşına giriyor. Bu sadece bizler için değil, Kıbrıs Türk Halkı için de bir gurur vesilesidir. Bu gururumuzu, 27 Aralık, 2011 Salı akşamı saat 19.00’da Lefkoşa Hidden Garden’da düzenleyeceğimiz 41. Kuruluş Yılı Resepsiyonu ile kutluyoruz. Bunun için, ülkemizdeki tüm siyasi parti, sendika ve sivil toplum örgütlerine, Kıbrıs’taki yabancı misyona, kardeş partilerimize ve uluslararası kuruluşlara davet gönderdik. Gecede, 41. Yıl Filmimizi, 41. Yıl Marşımızı ve 41. Yıl Pastamızı katılımcılarımıza sunacağız.

1970 yılında kurulan CTP-BG, ilk günden beridir, barış, demokrasi, eşitlik ve adalet temelinde bir düzen için mücadele vermektedir. Bu mücadeleyi halkımızdan aldığımız güç ve siyasi ilkelerimize sıkı sıkıya bağlılıkla sürdürdük, hala sürdürüyoruz. Her türlü olumsuzluk karşısında, yılgınlık göstermeden yolumuza devam ederken, en önemli gücümüz umutlarımız oldu. Umutlarımızı gerçekleştirmek için hep daha kararlı, daha dirençli ve daha dayanışmacı olmaya çalıştık. Uğraşlarımız sonuç verdikçe direncimiz arttı, direncimiz arttıkça daha fazla umut ettik. Umutlarımızı hiç eksiltmeden Kıbrıs Türk Halkı’nın mutluluğu için çıktığımız yolda tam 41 yılı geride bıraktık.

41 yıl önce çıktığımız yolda, geleneklerimize bağlı kalarak, ama hep daha iyinin arayışıyla, “birlik, mücadele, dayanışma” diyerek bugüne ulaştık. Çözüm İçin, demokrasi için, özgürlük için, yarınlara da yine “birlik, mücadele, dayanışma” diyerek yürüyeceğiz. Kıbrıs Türk Halkı’nın adamızın en derinlerine ulaşan köklerinin daha da güçlenmesi için, çabamızı yılmadan sürdüreceğiz. Kıbrıs Türk Halkı’nın varlığını tehdit eden her türlü girişime karşı, birliğimizi güçlendirmeye, mücadelemizi daha da yükseltmeye, tüm toplumsal kesimler ve uluslararası müttefiklerimizle dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz.

İlk günkü dinamizmimizle, ama 41 yıldır biriktirdiğimiz büyük deneyimimizle, Kıbrıs Türk Halkı için yılmadan çalışacağız, üreteceğiz ve güçleneceğiz. Bu kararlılığımızı 41. Kuruluş Yılı Resepsiyonumuzla bir kez daha tüm dünyaya duyuracağız. 41. Yıl coşkumuzu tüm yoldaşlarımızla, halkımızla ve konuklarımızla birlikte yaşayacağız. Bu coşkuya tüm basın mensuplarımızın ve halkımızın ortak olmasını diler, resepsiyonumuzdailk kez çalınacak 41. Yıl Marşımızı da dinlemeye davet ederiz.

Erkut Şahali

 CTP-BG
Halkla İlişkiler ve

İnsan Kaynakları Sekreteri