Yaşlılar hafta sonunu eğlenerek geçirdi

CTP Kadın ve Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi yetkilileri Bülent Ecevit Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Yaşlılarla özel bir gün geçiren CTP’li heyet sorunları dinleyerek partinin yaşlılar için hazırladığı projeleri aktardı. Etkinlikte çalınan müziklerle dans edildi, şarkılar söylendi. Yiyecek içecek ikramının ardından ortak açıklama yapan ilçe başkanları, yaşlılarımızın deneyimlerini paylaşmak, onların yaşama etkin biçimde katılmalarına imkan sağlamak için CTP’nin toplumsal sorunları merkeze alan yaklaşımlarını aktardı.

CTP Kadın Örgütü Lefkoşa İlçe Başkanı Nazife Göçer ve CTP Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçe Başkanı Bertu Dedeler’in ortak açıklaması şöyle:
“İnsan ömrünün son dönemini oluşturan yaşlılık, mazideki yılların insana kazandırdığı birikim ve deneyimler… Yaşlılarımız yaşamımızın zenginlikleri… Dün ile bugün arasında köprü kuran kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşıyan en değerli varlıklarımız… Onlara verdiğimiz değerle geleceğimizi tekrar tekrar şekillendiriyoruz. Bu nedenle yaşlılarımızın deneyim ve birimlerini paylaşmalı, onların yaşama etkin bir biçimde katılmalarına imkan sağlanmalı diyoruz. Bunun bilincinde olan partimiz toplumsal sorunları merkeze alan yaklaşımlarıyla yaşlılarımıza hizmet üretmektedir. Onlara verdiğimiz değer, gerek yönetimimizde olan belediyelerin yaşlılara verdiği hizmetlerle gerekse partimizin sahip olduğu vizyonla ortaya koyuluyor. Tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftası’nı kutlar, sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileriz.”