CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu dünkü aşırı yağışların ardından su baskınlarının yaşandığı Dikmen’i ziyaret ederek Dikmen Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmaları yerinde inceledi.

Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi’yi de ziyaret eden Yorgancıoğlu, belediye heyetiyle birlikte Dikmen içerisinde yürütülen çalışmaları izleyerek bilgi aldı. CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, belediyenin bugüne kadar yapmış olduğu alt yapı çalışmalarının olası büyük bir felaketi önlediğini gözlemlediğini belirtti.

GÖNYELİ’DEN DESTEK

Aşırı yağışların ardından yaşanan su baskınlarında, belediyenin yürüttüğü çalışmalar neticesinde vatandaşın mağduriyetinin en aza indirildiğini vurgulayan Yorgancıoğlu, Gönyeli Belediyesi’nin de gerekli yardımları yaptığını sözlerine ekledi. Yaşanan baskınlardan dolayı evlerini su basan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Yorgancıoğlu, vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

20 EVDE SU BASKINI

Ziyarette konuşan Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi ise dün öğle saatlerinde etkili olan yağışta iki saat içerisinde metrekareye 150 kg. yağış düştüğünü ifade ederek Dikmen içerisinde 5, Boğazköy’de ise 15 evde su baskını yaşandığını söyledi. Dikmen Belediyesi olarak dün öğle saatlerinden itibaren yaşanan baskınların giderilmesi için tüm imkanların seferber edildiğini söyleyen Çelebi, akşam geç saatlere kadar baskınların giderilmesi için her türlü müdahaleyi yaptıklarını belirtti.

DERE ISLAHINDA YASAL ENGELLER KALDIRILMALI

Dikmen Belediyesi olarak alt yapıya her zaman büyük önem verdiklerini ifade eden Çelebi, köy içerisindeki derenin büyük bir bölümünün ıslah edilmiş olmasının olası büyük bir felaketi önlediğini belirtti. Dere ıslah etme çalışmalarında yasal engellere takıldıklarından da bahseden Çelebi, belediyelerin derelere müdahale etme hakkının bulunmadığını, yasal olarak bu hakkın Kaymakamlıkta olduğunu söyleyerek bu durumun düzeltilmesi gerektiğini ifade etti.

YETERSİZLİKLER TESPİT EDİLDİ

Böylesi büyük miktarlardaki yağışlar sebebiyle karşı kaşıya kalınacak yetersizlikleri tespit etme imkanı bulduklarını belirten Çelebi, akşam yaşananları not ederek, Dikmen ve bölgenin alt yapısını olası felaketlere hazırlayacaklarını kaydetti. Yürütülen çalışmalar neticesinde bugün akşama doğru hayatın normale döneceğini ifade eden Başkan Yüksel Çelebi, dün öğle saatlerinden itibaren kendilerine yardım eden tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.