CTP-BG Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan adayı Kadri Fellahoğlu sivil toplum örgütlerine başlattığı ziyaretlerini dün de sürdürdü. Ticaret Odası’nı ziyaret eden Fellahoğlu, gördüğü ilgi karşısında mutluluk duyduğunu, kendisine duyulan güveni asla boşa çıkarmayacağını belirtti.

Fellahoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB)’nin 2006 yılından beri yanlış kararlarla, yanlış yönetim anlayışları ile mali ve personel yönünden çok zor bir duruma itildiğini söyledi.

ÇERKEZ: KADRİ BEYİN AVANTAJLARI ÇOK

Konuşmasına, Kadri Fellahoğlu’nu görmekten büyük mutluluk duyduğunu ve arkadaşlıklarının eskiye dayandığını söyleyerek başlayan Ticaret Odası Başkanı Günay Çerkez ise Fellahoğlu’nun birçok avantajı olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Kadri Beyin avantajları çoktur. Birincisi mühendistir. İkincisi elektrik mühendisidir. Ben de elektrik mühendisiyim. Elektrik mühendisleri detaya çok iner. Üçüncüsü de milletvekili olmadan önce özel sektörde faaliyet gösteren bir iş adamı olmasıdır. Belediyenin yönetimi zaten bu tip tecrübeleri olan kişiler tarafından yapılabilir. Eminim ki kazanması halinde bu işin üstesinden gelecektir. Başarılı olacağına canı gönülden inanıyoruz.”

FELLAHOĞLU: CTP’NİN YÖNETİMİNDEKİ BELEDİYELER ÖRNEKTİR

Kendisine duyulan güvenin mutluluk verici olduğunu belirten Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan adayı Kadri Fellahoğlu, Ticaret Odası’nın da tıpkı LTB gibi uluslararası alanda kabul görmüş önemli bir kuruluş olduğunu söyledi. LTB’nin 2006 yılından itibaren yanlış kararlarla, yanlış yönetim anlayışları ile mali ve personel yönünden çok zor bir duruma sokulduğunu ifade eden Fellahoğlu, “Lefkoşa Türk Belediyesi’nden kaynaklanan sorunları, sıkıntıları hep birlikte yaşadık. Bundan neredeyse etkilenmeyen insanımız ve kuruluşumuz kalmamıştır. Hak ettiğimizin bu olmadığını düşünüyorum” dedi. Çok zor bir göreve giriştiğinin bilincinde olduğunu kaydeden Fellahoğlu, CTP-BG’nin yönetiminde 8 belediye olduğunu ve birtakım sıkıntılara rağmen LTB’de yaşanan sıkıntıların zerresinin bile bu belediyelerde yaşanmadığını ifade etti.

“LTB’Yİ YENİDEN YARATACAĞIZ”

CTP-BG’nin yönetiminde olan belediyelerde sürdürülebilir bir işletme modeli ve sürdürebilir bir ekonomik yapı olduğunu belirten Fellahoğlu, bu belediyelerin gerek Türkiye’den gerek AB ve UNOPS’tan, projeler bazında katkılar alıp yatırımlar yaparak kentlerine değer kattıklarını kaydetti. Fellahoğlu, “İnanıyorum ki belediyelerimizin bu yerel yönetimlerdeki bilgi birikimleri, deneyimleri, tecrübeleri ile birlikte LTB’yi yeniden yaratacağız ve yeniden hem toplumumuza hem dünyaya hatırlatacağız” dedi.

Belediyeyi bugün düşürülmüş olduğu durumdan sadece seçilmiş bir belediye başkanının kendi görüş ve çabalarıyla kurtulabileceğine inanmadığını belirten Fellahoğlu, “Sivil toplum örgütlerinin görüşlerini alarak işbirliğini, güç birliğini ve dayanışmayı mutlaka sürdürmemiz gerekiyor. Çünkü LTB hepimizin belediyesidir. Lefkoşa hepimizin başkentidir. Bu belediyeye hep birlikte sahip çıkmamız gerekir” dedi. 14 ay gibi kısa bir sürede daha çok çalışarak daha çok zaman harcayarak zamanı doğru kullanarak ve bir takım tasarruf tedbirleri alarak umudu ve yeniden yapılanmayı başlatacağını belirten Fellahoğlu, yapılabileceklerin azamisini yaparak LTB’yi daha iyi bir noktaya getireceğini kaydetti.

YORGANCIOĞLU: HALKIN KADRİ ARKADAŞIMIZA GÜVENİ TAMDIR

Ziyarete katılan CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ise Lefkoşa’da belediyede yaşanan sorunların kamuoyunun da baskısıyla istifayı getirdiğini ve seçimin önünün açıldığını kaydetti. Parti ve kamuoyunda titizlikle yürütülen araştırmaların sonucunda, gönül ve oy birliğiyle Kadri Fellahoğlu’nun aday gösterilmesini kararlaştırdıklarını ifade eden Yorgancıoğlu, “Yerel yönetimlerde iddialıyız ve bu konuda bir marka olduğumuzu biliyoruz. Bu bölgelerdeki deneyimlerimiz bir yana, Kadri arkadaşımıza duyduğumuz güven ile ikisini bir araya getirdiğimizde Lefkoşa’yı hak ettiği yere taşıyacağımız inancındayız” dedi.