CTP-BG Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Kadri Fellahoğlu, Kamu-Sen’i ziyaretinde, göreve geldiğinde tek kuruşun dahi hesabını yapacağını ve 8 değil 16 saat çalışarak 14 aylık süreyi 28 aya çıkaracağını söyledi.

Fellahoğlu dün gerçekleştirdiği ziyarette CTP-BG’nin yönetiminde olan Gönyeli Belediyesi’nden örnekler vererek yüzde 90 olan tahsilat oranının LTB’de yüzde 35 olmasının da büyük sorun yarattığını belirtti.

ÖZKARDAŞ: UBP’Lİ MECLİS ÜYELERİ HALA KOLTUKLARINDA OTURUYOR!

Kadri Fellahoğlu’nun bu işi başarabileceğine inanç belirten Kamu-Sen Başkanı Mehmet Özkardaş, “Temiz bir insan olduğunuzu halkımız biliyor” diyerek LTB’de usulsüzlüklerin, yolsuzlukların ayyuka çıktığı bu zor dönemde belediye başkanlığına aday olmanın cesaret ve inanç işi olduğunu söyledi. CTP’nin yönetiminde olan belediyelerin mevcut belediyeler içerisinde en başarılı, popülizm ve gereksiz istihdam yapmayan belediyeler olduğunu kaydederek, “Size gerçekten şans ve başarı diliyorum. Çok zor bir görev üstleneceksiniz. Tabii siyasi ortam da sizin bu görevinizi yapmanızda büyük engeller çıkaracak. Çünkü şu anda UBP’nin 8 belediye meclis üyesi belediyenin bu duruma gelmesinde, yapılan yolsuzluklarda veya suiistimallerde hiçbir sorumlulukları yokmuş gibi hala yerlerinde oturuyorlar” dedi.

FELLAHOĞLU: KOLLARIMIZI SIVAYACAĞIZ

Lefkoşa halkının belediye başkan adayı olarak Lefkoşa halkına inanıp güvendiğini belirten Kadri Fellahoğlu, belediye çalışanlarının da bu süreci çok iyi değerlendireceğine inandığını ve hep birlikte ellerini taşın altına koyacaklarını kaydetti. Güven ortamını yeniden tesis edeceğini ifade eden Fellahoğlu, “Lefkoşa’yı yeniden yaratacağımıza inanıyorum. LTB’de çok zor bir görev bizi bekliyor. Bunun bilincindeyiz. Ama kollarımızı sıvayıp işin içine gireceğiz. Günde 8 saat yerine 16 saat çalışacağız. 14 ayı 28 aya çıkaracağız” dedi.

“LEFKOŞA’YA HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

CTP-BG’nin yönetiminde olan Gönyeli Belediyesi’nin tahsilat oranının yüzde 90, LTB’nin ise yüzde 35 olduğunu kaydeden Fellahoğlu, “Tek başıma bütün sorunların üstesinden geleceğim diye bir iddianın sahibi değilim ancak halkımızın uygun görmesi halinde LTB’ye başkan olarak göreve getirildiğim zaman hep birlikte dayanışma içerisinde, karşılıklı anlayışla kuracağımız sosyal irtibatlarla bu sorunu çözmeye başlayacağız” dedi. Hep birlikte Lefkoşa’ya sahip çıkacaklarını ifade eden Fellahoğlu, “Üstümüze düşen görevi en iyi ve en doğru şekilde yerine getireceğiz. Tek kuruşun dahi hesabını yapacağız. Tasarruf tedbirleriyle çalışanların motivasyonunu sağlayarak belediyeyi daha iyi noktalara taşıyacağız” dedi