CTP Gençlik Örgütü 12. Olağan Kurultayı bugün (22 Aralık) KTOEÖS’te coşkulu kalabalığın katılımıyla gerçekleştirildi.

Tek aday olan Ürün Solyalı yeniden oybirliği ile CTP Gençlik Örgütü Genel Başkanlığı’na seçildi. Kurultayda CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Genel Sekreter Asım Akansoy, merkez yöneticileri, milletvekilleri ve çok sayıda gençlik örgütü üyesi yer aldı.

12. Olağan Kurultay’a Güney’den EDON, NEDİSİ, EDEK ve Yeşiller, Türkiye’den Yeşil ve Sol Gelecek Partisi, ÖDP, BDP ve CHP, kuzeyden ise TDP, DP, BKP, Adalı Gençlik, Gençlik Merkezi, MAGEM, HAK Gençlik Kolları, Kıbrıs Pir Sultan Abdal Derneği, FEMA, Kuir Kıbrıs Derneği temsilcileri de katıldı.

CTP Gençlik Örgütü 12. Olağan Kurultayı, Haşim Kiracıoğlu’nun oybirliği ile Divan Başkanlığı’na getirilmesiyle başladı.

YORGANCIOĞLU: ÜLKENİN GELECEĞİNİ SİZLER TAYİN EDECEKSİNİZ

Divanın kurulmasının ardından konuşmasını yapmak için kürsüye davet edilen CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu gençlerin ülkenin en üretken ve girişken kesim olduğunu ifade ederek ülkenin geleceğini gençlerin tayin edeceğini belirtti. CTP Gençlik Örgütü’nün ülkenin genç siyasal yaşamında önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Yorgancıoğlu, birçok uluslar arası siyasal platforma üye olmasının bunun göstergesi olduğunu sözlerine ekledi.

Politikada gençlerin daha da aktif bir şeklide yer alması gerektiği üzerinde duran Yorgancıoğlu, CTP’li gençlerin düşünen, düşündüğünü eylemlerle uygulayan aktif bir gençlik hareketi olmasından dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu söyledi.

AKANSOY: GENÇLER PARTİNİN GELECEĞİ DEĞİL BUGÜNÜDÜR!

CTP-BG Genel Sekreteri Asım Akansoy ise kurultayda yaptığı konuşmada gençlerin her dönemde olduğu gibi bu dönemde de üzerilerine düşen sorumluluğu yerine getirdiklerini ifade ederek gençlere güveninin tam olduğunu ifade etti. Ülkede yaşanan sorunlara, dayatmacılığa karşı gençlerin gür bir ses vererek mücadeleyi yükselttiklerini vurgulayan Akansoy, “Gençler partinin geleceği değil bugünüdür” dedi. 

SOLYALI: VAKİT GELDİ YOLDAŞLARIM; AYAĞA KALKMA ZAMANIDIR

CTP Gençlik Örgütü Genel Başkanı Ürün Solyalı da kurultayda yaptığı konuşmada CTP-BG Yöneticileri, Kuzey ve Güney Kıbrıs’tan, Türkiye’den ve Avrupa’dan gelen değerli konuklara örgüt adına teşekkürlerini iletti.

“Geçmişi emekle, alın teri ile yoğrulmuş ve tüm baskılara karşı inançla direnmiş mücadele arkadaşlarım” diyerek konuşmasına devam eden Solyalı, UBP zulmünü her nefes alışlarında hissettiklerini ifade ederek UBP’nin vicdan ve ahlak barajının çok altında kaldığını vurguladı.

Gençlik örgütü olarak varoluş mücadelesinde sokakta olarak sendikal ve öğrenci hareketleri ile dayanışmasını ortaya koyduğuna değinen Solyalı, tüm bu adımların daha sağlam atılabilmesi için ülkedeki tüm gençleri CTP ile işbirliğine davet ederek “Aynılaşmayı değil, sizleri birlikte siyaset üretmeye davet ediyorum” dedi.

Gençler olarak toplumsal ve bölgesel barışa ihtiyaç duyulduğu bu dönemde umursuz, üç maymunu oynayan toplumuyla düşman bir yönetimle karşı karşıya olduklarını belirten Solyalı, “Vakit geldi kardeşlerim; ayağa kalkma zamanıdır” diyerek herkesi mücadeleye davet etti.

GENÇLİK MECLİSİ SEÇİLDİ

Konuşmaların ardından okunan faaliyet ve mali raporlar oybirliğiyle onaylanarak genel başkanlığa tek aday olan Ürün Solyalı yeniden kurultay tarafından genel başkanlık görevine getirildi. Ürün Solyalı’nın oy birliğiyle Genel Başkanlık görevine getirilmesinin ardından 30 kişilik Gençlik Meclisi ve Disiplin Denetleme Kurulu da seçildi.

Yeni dönem Gençlik Meclisi Üyeleri şu isimlerden oluştu:

Açelya Coşar, Ahmet Güneş, Arif Osum, Ayşe Mulla, Aybike Yektaoğlu, Aziz Çağaloğlu, Başak Ekenoğlu, Berkay Çobanoğlu, Burak Kumsal, Çağlar Gulamkadir, Doğa Kayalp, Emine Yüksel, Emre Ernaz, Ersan Kazın, Fikri Irız, Fuat Burkay, Hasan Yüksel, Hüda Avşaroğlu, Hüseyin Aranır, Hüseyin Tekbıyık, Kemal Öneren, Macit Saygılı, Mehmet Ekin Vaiz, Mustafa Mulla, Ongun Talat, Rasiha Mülazim, Semih Kolozali, Simge Okburan, Tara Yektaoğlu, Turgut Çalıcı ve Uğur Diren.

Disiplin ve Denetleme Kurulu Üyeleri ise Mehmet Kale Kişi, Görkem Göktuna ve Hüseyin Kırsaç olarak belirlendi.