Son günlerde DAÜ’de yaşanan olayları kaygı ile izlemekteyiz. Söylenen sözlerin çarpıtılması ve bu çarpıtma üzerinden linç kültürü

 Son günlerde DAÜ’de yaşanan olayları kaygı ile izlemekteyiz. Söylenen sözlerin çarpıtılması ve bu çarpıtma üzerinden linç kültürü ile saldırıların yürütülmesi bizlere çok tanıdık bir yöntem olarak gelmektedir.

Her dönemde “fikir ve ifade özgürlüğüne” sahip çıkan CTP Gençlik Örgütü yaşananları asla kabul etmeyecek ve bu konuda alınan kararın iptal edilmesi için her türlü eylemliliği gösterecektir.

Bizler özerk üniversitelerin gelişmesini savunurken ve bunun hayata geçmesi için adım atarken bir takım gerici çevreler tarafından bu çabaların boşa çıkarılması için uğraş verildiği ortadadır. Buna kayıtsız kalmamız mümkün değildir. Bu bağlamda, çağdaşlaşma ve modernleşmenin öncülüğünü üstlenen bilim yuvalarının içerisinde var olmaya devam eden, bilimsel anlayıştan uzak zihniyetlerin yer alıyor olması, düşündürücü olmakla birlikte kınanması gereken bir noktadır.

Sn. Yetiner’in, basında yer alan röportajı objektif bir bakış açısı ile irdelendiğinde ana temanın iddia edilenden çok uzak olduğu açıkça görülmektedir. Yaşananlar bu ülkede sıklıkla karşılaştığımız bir yöntemdir ve halkımızın süreci dikkatle incelemesi gerekmektedir. En zor günlerde bu yöntemlerin karşısında durmuş bir örgüt olarak bu dönemde de her türlü mücadeleyi vereceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.

 

 

Erbay Akansoy

 

CTP Gençlik Örgütü

 

Genel Başkanı