Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel başkanı Başbakan ferdi Sabit Soyer, CTP-BG’nin AB ve demokrasi yolundaki yürüyüşünün daha da büyük bir ivme kazanarak süreceğini vurguladı.

 CTP-BG Gönyeli Ocak Örgütü dün akşam gerçekleştirdiği etkinlikle seçim startını verdi

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel başkanı Başbakan ferdi Sabit Soyer, CTP-BG’nin AB ve demokrasi yolundaki yürüyüşünün daha da büyük bir ivme kazanarak süreceğini vurguladı.

CTP-BG Gönyeli Örgütü, dün gece gerçekleştirdiği etkinlikle 19 Nisan Erken Genel Seçimlerine yönelik çalışmalarını başlattı. Büyük bir katılımla  CTP-BG Ocak örgütü binasında gerçekleşen etkinlikte CTP’nin seçimden çok daha güçlenerek çıkacağı vurgulandı.

Gecede etkinliğe katılanlara hitap eden CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer, 2000 yılından beri demokrasinin, ekonominin ve Kıbrıs sorununun çözüm sürecine girilip önünün açılması için emek harcadıklarını vurguladı. Soyer, Kıbrıs Türk’ünün Birleşik Kıbrıs’ta Kıbrıslı Rumlar ile eşit statüde AB içinde yer alacağı trenin yol almasını engellemek isteyenlere gereken yanıtın 19 Nisan’da verileceğini vurgulayarak, hedefin milletvekili sayısını 25’in üzerine taşımak olduğunun altını çizdi.

“YOL İLERLEYECEK”

2000 yılından beri “açıl Kıbrıs” sloganını her platformda dile getirdiklerini ve bu yönde çaba gösterdiklerini ve adımlar atarak yol aldıklarını kaydeden Soyer, demokrasinin önünün açılması, ekonominin geliştirilmesi ve Kıbrıs sorununun çözüm sürecine sokulması için emek harcadıklarını vurguladı. Seçimden sonra da CTP’nin yola devam edeceğinin altını çizen Başbakan Soyer, “vadi olsa köprü kuracağız, gerektiği yerlerde tünel açacağız fakat yol ilerleyecek” diye konuştu.

CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer, Kıbrıs Türk’ü için kendi kendine yeten, demokrasisi güçlü, kendi cari açığını kendi gücü ile karşılayan ve alın teri üreten bir yapıyı hedeflediklerini; bunu ise büyük oranda başardıklarını belirterek, “Kıbrıs Türk’ünün Birleşik Kıbrıs’ta ve Kıbrıslı Rumlarla eşit statüde AB içinde yer alacağı trenin yol almasını engellemek isteyenlere yanıtı 19 Nisan’da vereceğiz” dedi.

Soyer, ülke insanına 2004 yılından beri hizmet etmenin yarattığı sayısız değeri taşıdıklarınıın altını çizerek, CTP-BG’nin 19 Nisan’da milletvekili sayısını 25’in üstüne çıkaracağını vurguladı.

FELLAHOĞLU

CTP-BG Lefkoşa İlçe Başkanı Kadri Fellahoğlu ise konuşmasında seçime en hazırlıklı partinin CTP-BG olduğunu belirtti. CTP’nin siyasal mücadelesinde Gönyeli Örgütü’nün her zaman önemli ve anlamlı bir yeri olduğuna dikkat çeken Fellahoğlu, bunun  en güzel örneğinin CTP’ye son yerel seçimlerinde CTP’nin Gönyeli’de kazandığı zafer olduğunu kaydetti.