Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Girne İlçesi, 19 Nisan 2009’da yapılacak Milletvekilliği seçimine yönelik olarak Girne’ye bağlı köy örgütleri ile toplantılarını yoğun bir şekilde gerçekleştiriyor.

 CTP-BG Girne İlçesi de ‘seçime hazırız’ mesajı verdi.

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi  Birleşik Güçler (CTP-BG) Girne İlçesi, 19 Nisan 2009’da yapılacak Milletvekilliği seçimine yönelik olarak Girne’ye bağlı köy örgütleri ile toplantılarını yoğun bir şekilde gerçekleştiriyor.

CTP-BG Genel Sekreteri  ve CTP-BG Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu, CTP BG Girne İlçe Başkanı CTP Girne Milletvekili Salih İzbul ve Girne Milletvekilleri Abbas Sınay, Gülboy Beydağlı ve Bayram Karaman’ın da katıldığı toplantılarda, iç politika ve Kıbrıs Sorununda gelinen son durum hakkında CTP üyeleri bilgilendirilirken  üye ve yöneticilerin soruları cevaplandı.

CTP-BG Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu, CTP-BG’nin seçimden şimdikinden de daha güçlü bir şekilde çıkacağına plan inancını söz konusu toplantılarda tekrar vurgulayarak, CTP-BG’nin tüm örgütleriyle seçim zaferine hazırlanmakta olduğunun altını çizdi.

CTP-BG’nin iktidara gelmesinden sosyal, ekonomik ve demokratik alanlarda ileriye doğru büyük adımlar atıldığına dikkat çeken CTP-BG Genel Sekreteri,  30 yıl boyunca yokluğa mahkum edilmiş olan Kıbrıs Türk halkının CTP-BG’nin ülkeye kazandırdığı zenginlikleri takdir edeceğinden ve CTP-BG’ye olan desteğini sürdüreceğinden en ufak bir kuşkusu olmadığını sözlerine ekledi.

Hafta içerisinde gerçekleşen toplantılara ilk gece Esentepe, Karaağaç, Bahçeli, Beşparmak, Çatalköy, Arapköy, ikinci gece Dikmen, Boğaz, Taşkent, Ağırdağ, Pınarbaşı, Göçeri, Dağyolu, Şirinevler, Kozanköy,Hisarköy, Alemdağ, üçüncü gece Ozanköy, Balabayıs, Girne, Zeytrinlik,Karaoğlanoğlu ve Doğanköy örgüt yöneticileri ve üyeleri katıldı. Toplantılar devam edecek.