CTP-BG Lefkoşa İlçe Örgütü’nden bir heyet, 3 Ocak Salı gün, Özel Eğitim Vakfı’nı ziyaret ederek, Vakıf çalışmaları hakkında bilgi aldı.

CTP-BG Lefkoşa İlçe Örgütü’nden bir heyet, 3 Ocak Salı gün, Özel Eğitim Vakfı’nı ziyaret ederek, Vakıf çalışmaları hakkında bilgi aldı.

CTP-BG Lefkoşa İlçe Başkanı ve Milletvekili Kadri Fellahoğlu, Sağlık Bakanı Eşref Vaiz, Milletvekilleri Ali Seylani ve Ahmet Barçın, Kadın Kolları Başkanı Şadan Karşılı ve diğer partililerin ziyareti sırasında, Vakfı öğrencileri, Eşref Vaiz ve Kadri Fellahoğlu’na kendilerinin yaptıkları tepsi; CTP Kadın Kolları üyelerine de bilezik armağan etti.

GÖRSAY

Vakıf Genel Müdürü Ersin Görsay, ziyaret sırasında, Vakıf çalışmaları ve işleyişi hakkında bir sunum yaptı.

Farklı gelişen çocukların eğitimini anlatmak için tahtaya üçgen çizen Görsay, üçgenin bir ucunu aile, bir ucunu eğitimciler, diğer ucunu da tıbbi unsurların oluşturduğunu söyledi. Görsay, bu üçgen doğrultusunda farklı gelişen çocukların eğitiminin sürdüğünü fakat tıbbı boyutunda çocuk nöroloğu ile çocuk psikiyatrisinin eksik olmasından dolayı yaşanan sıkıntıları aktardı.

Farklı gelişen çocukların ailelerinin çok büyük sıkıntılar yaşadığına değinen Görsay, farklı gelişen çocukların ailelerine geçirdikleri şok ve sıkıntıları atlatmaları için de destek verildiğini söyledi.

Görsay ayrıca, hükümetin yaptığı katkıların kendileri için çok önemli olduğunu ve 2009 bütçesinde yer almaktan mutluluk duyduğunu kaydetti.

VAİZ

Sağlık Bakanı Eşref Vaiz ise, Vakfın 39 ayda geldiği noktanın inanılmaz olduğunu söyleyerek, farklı gelişen çocukların gelişim sürecinde ihtiyaç duyulan çocuk nöroloğu ve psikiyatrisin adaya getirilmesi çalışmalarını Bakanlık olarak devralacaklarını ve bu hizmeti ihtiyaç duyanların ayağına getireceklerini belirtti.

ÖZEV yetkililerini verdikleri çalışmalardan dolayı kutlayan Vaiz, “devletin yapamadığını siz yaptınız” dedi.

FELLAHOĞLU

Kadri Fellahoğlu ise, çok önemli görev ve sorumluluğu olan Vakfı gezerek çalışmalar hakkında bilgi almak için bu ziyareti düzenlediklerini dile getirerek, yapılan özverili çalışmanın önemine değindi.

Vakıf açılmadan önce farklı gelişen çocukların ne yaptıklarını çok merak ettiğini söyleyen Fellahoğlu, bu aşamaya kadar gelen bir projenin eksiklerini tamamlayarak daha iyi hizmetler verebileceğine inandığını kaydetti.