Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) İskele İlçesi’nin, Mehmetçik bucağına bağlı örgütleri tüm hızıyla sürdürdükleri seçime yönelik çalımlalar çerçevesinde Mehmetçik Ocak örgütü Binasında dün akşam (23 Ocak Cuma) bir araya geldi.

CTP-BG Seçim Çalışmaları tüm hızıyla sürüyor

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) İskele İlçesi’nin, Mehmetçik bucağına bağlı örgütleri tüm hızıyla sürdürdükleri seçime yönelik çalımlalar çerçevesinde Mehmetçik Ocak örgütü Binasında dün akşam (23 Ocak Cuma) bir araya geldi. Toplantı sırasında yapılan konuşmalarda CTP-BG’nin hedefinin daha da güçlenerek Meclis’teki sayısını 25’in üzerine çıkarmak olduğu kaydedilerek CTP’nin tolunun ülkeyi her açıdan büyük çözüme götürecek yol olduğu vurgulandı.

Bölge halkının büyük ilgi gösterdiği toplantıya Tarım Bakanı Önder Sennaroğlu, CTP-BG İskele Milletvekili Mehmet Ceylanlı, İskele İlçe Başkanı Hüseyin Mülazim, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile Gençlik Örgütü yöneticileri katıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan CTP-BG İskele İlçe Başkanı Hüseyin Mülazim ocak örgütü yöneticilerine seçimler ile ilgili teknik bilgiler aktardı. Hüseyin Mülazim CTP-BG’nin hükümette olduğu dönemde birçok iş yaptığını ve geçmiş hükümetlerle asla kıyaslanamayacağını vurguladı. Mülazim, CTP-BG’nin bu seçimden daha da güçlenerek çıkacağını söyleyerek bu sonuca hep birlikte çalışarak ulaşacaklarını kaydetti.

CTP-BG İskele Milletvekili Mehmet Ceylanlı ise yaptığı konuşmada örgüt yöneticilerine CTP-BG’nin hükümette olduğu dönemde yaptığı icraatları detaylarıyla anımsatarak son siyasi gelişmeler ve Kıbrıs Sorunu ile ilgili bilgiler de verdi. CTP-BG’nin 2003-2004’ten itibaren girdiği seçimlerde ezici bir çoğunlukla büyük başarılar elde ederek çıktığına işaret eden Ceylanlı, CTP-BG’nin hiçbir dönemde mevcut durumu korumak gibi bir hedefi olmadığını ve her zaman daha büyük hedefler belirlediğine dikkat çekerek bu dönem de hedefin tek başına iktidara gelmek olduğunu vurguladı.

Ceylanlı, CTP-BG’nin hükümette olduğu dönemlerde milli gelirin, alım gücünün reel olarak arttığını yatırımların yine bu dönemde yoğunlaştığını ve otuz yılda diğer hükümetler döneminde yapılmayan elektrik, su, yol gibi temel alt yapı çalışmalarının yapıldığını anımsattı. Kıbrıs Sorunu ile ilgili görüşme sürecinin bugünkü hükümetin kararlı duruşu ile başlatıldığını ve bu süreçte önemli bir yol kat edildiğini kaydeden Ceylanlı hedefin 2009 yılı sonunda çözüm olarak konduğuna işaret etti.

Tarım Bakanı Önder Sennaroğlu ise konuşmasında CTP-BG’nin hükümette bulunduğu dönemde yaptığı icraatlarla bir çok ilke imza attığını belirterek ilk defa kamu sınavlarında uygulanan sistem ile işe alımlarda partizanlığın ortadan kaldırdığını vurguladı. İlk defa bu kadar kısa sürede su şebekelerinin yenilendiğine, kilometrelerce yolların yapıldığına, elektrik santralinin ve hastanenin yapıldığına dikkat çeken Sennaroğlu, sağlıkta, eğitimde, tarımda ve altyapı çalışmalarında önemli işlerin yapıldığını belirtti.

Sennaroğlu bu hükümet döneminde insanların alım gücünün arttığını Türkiye ile Güney Kıbrıs ve KKTC’yi karşılaştırarak örgüt yöneticilerine bilgiler aktardı.

Sennaroğlu, tarımda otuz yılda diğer hükümetlerin ağızlarına bile almaktan korktukları mazot desteğinin bu dönemde tarım çalışanlarına fazlasıyla verildiğini ve bunun bir devrim niteliğinde olduğunu ve bu desteği kaldırmaya kimsenin cesareti olamayacağını vurguladı.