Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) İskele Genişletilmiş İlçe Meclisi toplantısı 2 Ocak 2009 Pazartesi akşamı yapıldı.

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) İskele Genişletilmiş İlçe Meclisi toplantısı 2 Ocak 2009 Pazartesi akşamı yapıldı.

Toplantıda konuşan CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer, iktidarda kaldıkları sürede ülkede demokratik ve ekonomik anlamda güzel gelişmelerin yaşanması için çaba harcadıklarını söyledi.

İskele Belediyesi Kültür Salonu’nda yer alan toplantıda konuşan Soyer, partisinin kartopu gibi yuvarlanarak büyümeye devam ettiğini belirterek, “büyüme sırasında ne birini ezdiklerini, ne birilerinin üzerine bastıklarını, ne de birilerini tarumar ettiklerini” kaydetti.

Göreve geldikleri günden itibaren temel amaçlarının Kıbrıs Türk halkının elinden alınan referandum hakkını sağlamak ve görüşme sürecini yeniden başlatmak olduğunu ifade eden Soyer, söz konusu hakların geçmiş hükümet döneminde Kıbrıs Türkü’nün elinden alındığını anımsattı.

Başbakan Soyer, 4 yıl içerisinde referandum da dahil ülkede 5 seçim gerçekleştiğini ifade ederek, buna rağmen göreve geldikleri günden itibaren ülkede önemli ve ekonomik anlamda güzel gelişmelerin yaşandığını ifade etti.

Ülkede herkesin gösteri hakkını haklı ya da haksız özgürce kullanabildiğine işaret eden Soyer, bu durumun geçmiş hükümetler döneminde çok farklı olduğunu anlattı.

Soyer, alım gücü ile Gayri Safi Milli Hasıla’nın kendi dönemlerinde arttığını, altyapıya büyük önem verdiklerini, ayrıca yol, su, trafo ve elektrikte önemli yatırımlar yapıldığını vurguladı.

Soyer, ülkede ekonomik krizi önlemek için alınan tedbirleri anlattı.

Başbakan Ferdi Sabit Soyer, Kıbrıs konusuna değinirken de, amaçlarının Kıbrıs sorununu federal bir yapıda, eşit haklara sahip bir şekilde çözmek olduğunu belirterek, Kıbrıs Türkü’nün söz ve güç sahibi olması için çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

CTP-BG İskele İlçe Başkanı Hüseyin Mülazim de toplantıda, 19 Nisan’da yapılacak seçimlerde CTP’nin birinci parti olacağını söyledi.