CTP’nin 2’nci Genel Başkanı Merhum Özker Özgür’ün oğlu Birikim Özgür CTP ile olan bağını üyelikle perçinledi…

 CTP’nin 2’nci Genel Başkanı Merhum Özker Özgür’ün oğlu Birikim Özgür CTP ile olan bağını üyelikle perçinledi…

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) İkinci Genel Başkanı merhum Özker Özgür ve partinin simgeleşmiş bir başka ismi olan Zehra Özgür’ün oğulları Birikim Özgür, CTP’ye olan bağlılığını üyelikle perçinledi.

Birikim Özgür, dün akşam (13 Ocak Salı) CTP Lefkoşa İlçesi’nde İlçe Başkanı Kadri Fellahoğlu başkanlığında  gerçekleştirilen İlçe Yönetim Kurulu toplantısı bünyesinde yer alan sade bir törende üyelik formunu doldurarak, resmen CTP’ye katıldı.

İmza töreninin ardından kısa bir konuşma yapan Özgür, partinin ideallerini ve mücadelesini ileriki nesillere taşımanın kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayarak buna katkı koymanın şahsı için bir zorunluluk olduğunu, bunu bir görev addettiğini vurguladı. “CTP saflarına katılmaktan ötürü son derece mutluyum” şeklinde konuşan Özgür, yaşamış olaydı babasının da bu mutluluğuna katılacağından emin olduğunu dile getirdi.

CTP Lefkoşa İlçesi Yönetim Kurulu üyeleri adına söz alan İlçe Başkanı Kadri Fellahoğlu ise CTP için büyük değer taşıyan merhum Özker Özgür ve Zehra Özgür’ün oğlu olmasının, Birikim Özgür’ün katılımına daha da büyük bir anlam kattığının altını çizdi. Fellahoğlu, aydın kişiliğiyle toplumda haklı bir yer kazanmış olan Birikim Özgür’ün partiye önemli katkılar sağlayacağından emin olduğunu sözlerine ekledi.