CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, yaptığı açıklamayla Başbakan ve UBP Genel Başkanı İrsen Küçük’e erken seçimden kaçmaması çağrısında bulundu

Politikayı boş vaat, partizanlık ve yalan üzerine kurmayı alışkanlık haline getiren Ulusal Birlik Partisi yöneticileri ve Başbakan İrsen Küçük, bu alışkanlıklarını devam ettirerek kurtulabilecekleri yanılgısını sürdürmektedirler.

Yaptığımız kamuoyu araştırmaları sonuçları karşısında paniğe düşen Başbakan, kime yaptırdıkları bilinmeyen bir kamuoyu araştırması sonucunu ortaya atarak erken seçime en hazır partinin kendi partisi olduğunu iddia etmiştir.

Başbakan eğer partilerin oy oranları ile ilgili olarak söylediklerine kendisi inanıyorsa, erken seçim UBP için bir fırsattır. Bu koşullarda seçimden kaçmalarını hangi gerekçelere dayandırmaktadır.

Bu küçücük adamızda gerçeklerin saklanamayacağını bir başbakan bilemiyorsa bu onun sorunu olabilir fakat kamuoyu araştırmaları sonuçlarına göre UBP Hükümetinin birçok politikasını halkımızın onaylamadığı gün gibi ortadadır. Önemli oranda UBP’li seçmenin bile güvenmediği Başbakan İrsen Küçük ve Hükümetine, halkımızın ne sabrı ne de tahammülü kalmıştır. Devleti partileştiren ve köhne partizanlıktan bir türlü vazgeçemeyen UBP, Parti yöneticileri ile arsa dağıtım törenleri düzenlese de halkın vicdanında mahkum olmaktan kurtulamayacaktır. Hele hele kirada evi olan, içinde oturduğu evi olan, arsa nitelikli arazisi olan partililerine de partizanca fazladan arsa veriyorsa yasal soruşturmadan da kurtulamayacağını şimdiden dikkate alması gerekir.

Ülkemizin uluslar arası tanınmışlığı olan en büyük Belediyesini partizan amaç ve çıkarlarla iflas ettirmek için her yolu deneyen, seçim öncesi verdiği vaatlerin tam tersini yapan ve ara seçimlerde kaybettikleri meclis çoğunluğunu rüşvet karşılığı transfer Milletvekilleri ile sağlayanlara ve halkımızın kazanımlarını geriye götüren, varlıklarını peşkeş çekenlere halkımız artık güvenmiyor.  

Gelinen aşamada erken seçim, UBP’ keyfine bağlı olmaktan çıkmış halkın reddedilemez bir isteğine dönüşmüştür.

Halkımız her geçen gün biraz daha fakirleşirken ekonominin uçtuğu yalanlarını dinlemek istemiyor.

Halkımız her geçen gün biraz daha fazla UBP vurdumduymazlığının, partizanlığının altında ezilmek istemiyor.

Halkımız, her geçen gün yasaların UBP iktidarı tarafından ayaklar altına alınması, keyfiliğin ülkede egemen olması halini yaşamak istemiyor.

Sn. Başbakan, sizin gönlünüzden 2014’e kadar makamınızı korumak geçebilir.

Ama halkın gönlünden geçen sizden ve temsil ettiğiniz siyasal görüşten bir an önce kurtulmaktır.

Bunun için de tek demokratik yol erken seçimdir.

 

 

Özkan Yorgancıoğlu

CTP-BG Genel Başkanı