Fellahoğlu’ndan Lefkoşalılara müjde!

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı ve Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa Başkan adayı Kadri Fellahoğlu, belediye meclis üyesi adayları ile birlikte gerçekleştirdiği Mücahitler Derneği ziyaretinde Lefkoşalılara müjdeli haber verdi. LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu, “Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’ndan (GKK) beklenen cevap geldi. Belediyemize gönderilen yazıda, Mehmet Akif Caddesi ve Kanlı Dere’ye Paralel Yol Projesi için olumlu yanıt verildi” dedi.

Yılmaz Bora başkanlığındaki Mücahitler Derneği’nin yönetim kurulu üyelerinden oluşan geniş bir kadro ile karşılanan LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu, çok anlamlı derneği, değerli üyeleri ile birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. “Geçmişte yapılanları unutmadan, bugünlerin değerini bilmeliyiz. Bir devletimiz ve belediyelerimiz var. Kurumlarımızı korumak ve güçlendirmek bizim görevimiz olmalıdır” şeklinde konuştu.

MACERAYA GEREK YOK
İsminde “Türk” kelimesi olan tek belediyenin LTB olduğunu anımsatan Fellahoğlu, “LTB aslında Kıbrıs Türk halkının varlığının tescil edildiği kurumlardan biridir. 7 Nisan 2013 öncesi Lefkoşa’nın durumumu unutmadan, bugünkü durumunu değerlendirmeli ve geleceğini ona göre yönlendirmeliyiz. LTB’nin yakın geçmişinde büyük sorunlar ve çöküş vardı. Asla geri dönmemeliyiz. Yeni maceralar aramaya da gerek yoktur. Çünkü Lefkoşa’nın kaybedecek zamanı yoktur. Lefkoşalılar geçmişi biliyor. Lefkoşalılar bugün gelinen noktayı, yaptıklarımızı da biliyor. Ellerini vicdanlarına koyarak oy versinler, bize yeter” dedi.

MÜJDELİ HABER
Geçmiş bir yıllık dönemde popülizm yapmadığını belirterek, önümüzdeki dört yılda da yapmayacağının sözü veren Fellahoğlu, “Bisiklet Master Planı; Hayvan Barınağı, Amfitiyatro Projesi ve Müzik Eğitim Merkezi ve Tramvay Projesi yanında yer alan büyük projelerimizden biri de Mehmet Akif Caddesi Yol Projesi’dir. Bu sabah GKK beklenen cevap geldi. Belediyemize gönderilen yazıda, Mehmet Akif Caddesi ve Kanlı Dere’ye Paralel Yol Projesi için olumlu yanıt verildi” dedi ve müjdeli haberi ilk olarak Mücahitler Derneği Yönetim Kurulu ile paylaştı.

BORA: HALK YAPTIKLARINIZI GÖRÜP TAKDİR EDİYOR
LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu’nu can kulağı ile dinlediğini belirterek konuşmasına başlayan Mücahitler Derneği Başkanı Yılmaz Bora, “Başarının sırrı sevgiye, saygıya, inanca ve bilgiye dayanıyor. Tüm bu vasıfların sizde olduğuna inanıyoruz” dedi. “Sakın devletten geri atmayın” diyen Bora, “Kıbrıslı Rumlara karşı bir kinimiz yok, Ancak Türkiye ile işbirliği içerisinde, birlikte olmalıyız” şeklinde devam etti.
LTB’nin KTFF, KTTO ve Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği gibi Kıbrıs Türk halkının varlığını tescil eden kurumlardan biri olduğuna da dikkat çeken Başkan Bora, “Bir yıl içerisinde yaptıklarınızı takdir ediyoruz. Yapılanları görüyor ve biliyoruz. Halkımızın da bunları görüp takdir ettiğine inanıyoruz” dedi ve LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu ve genç ekibine önümüzdeki dört yıl için başarı dileğinde bulundu.