Eğrisi-doğrusuyla 2008’i geride bırakıp 2009’a doğru yine umutla yol alıyoruz.

 Eğrisi-doğrusuyla 2008’i geride bırakıp 2009’a doğru yine umutla yol alıyoruz. Geriye dönüp baktığımızda her ne kadar 2008’in son aylarına dünya çapında damgasını vuran ekonomik kriz ön plana çıkıyor olsa da Cumhuriyetçi Türk Partisi Bileşik Güçler olarak tüm zorluklara rağmen bu yılda da halkımızın refah seviyesini daha da ileriye götürecek, yaşam kalitesini artıracak icraatlara imza attık; Kıbrıs’ta barış vizyonumuzdan bir adım bile gerilemeden bu yöndeki çabalarımızı sürdürdük. Annan Planı’nın reddini takip eden 4 yıllık hareketsizlik ve umutsuzluk bu yıl içerisinde umuda dönüştü.

2009’a bakarken, bu yılın gerek siyaset ve ekonomi açısından, gerekse Kıbrıs sorunu açısından oldukça hareketli bir yıl olacağını söylemek zor olmasa gerek. Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler var olan sorunları el birliğiyle çözüp daha da ileriye yol almak için her zamanki gibi her türlü çabayı ortaya koymaya devam edecektir, çünkü son 4 yıllık hükümet icraatı bir  gerçeğin altını çizmektedir: ilerleme, reformlar, refah CTP’siz olamaz. Halkımızın çözüm istencinin en büyük itici gücünün ise yine CTP olduğunu bugün uluslararası topluluk bile kabul etmiştir.

Bu düşüncelerle 2009’u umut ve topluma ve barışa hizmet kararlılığı ile karşılarken yeni yılın Kıbrıs ve tüm dünyaya huzur ve barış getirmesini, yılın son günlerinde Ortadoğu’yu yeniden kan gölüne çeviren acımasız saldırıların bir an önce son bulmasını dilerim.