CTP ve AKEL görüşmeleri yoğunlaştırma kararı aldı

Kıbrıs Sorunu konusunda ortak çalışma yapmak için yaklaşık bir yıl önce CTP ve AKEL arasında kurulan komite dün sekizinci toplantısını gerçekleştirdi.

Kıbrıs Sorunu konusunda ortak çalışma yapmak için yaklaşık bir yıl önce CTP ve AKEL arasında kurulan komite dün sekizinci toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda müzakerelerde yaşanan son gelişmeler değerlendirildi. AKEL Genel Merkezi’nde yaklaşık birbuçuk saat süren görüşmede parti temsilcileri görüş alış verişinde bulundu. Toplantıya, CTP’den Dış İlişkiler Sekreteri Muhittin Tolga Özsağlam, Güzelyurt milletvekili Armağan Candan ve Kadın Örgütü Dış İlişkiler Sekreteri Çiçek Göçkün katılırken, AKEL adına ise politbüro üyeleri Tumazos Çelebis, Stavri Kalopsidiotou ve Christos Christophides katıldı.

ÖZSAĞLAM: SÜRECE KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Toplantının ardından açıklama yapan CTP Dışilişkiler Sekreteri Muhittin Tolga Özsağlam, “CTP-AKEL ortak komitesi anlaşmazlıkların devam ettiği konularda ortak nokta bulunması için katkı yapmaya devam edecek” dedi. Özsağlam, bu bağlamda toplumların hassasiyetini ve refahlarını dikkate alarak Kıbrıs’ta bir çözümün bulunması için New York zirvesi sonrası ortaya çıkması muhtemel pozitif süreçle birlikte iki parti arasındaki görüşmelerin ortak komite aracılığıyla yoğunlaştıralacağını belirtti.