Siber: Seçimin galibi gençler olacak, değişim gençlerle gelecek!

Meclis Başkanı ve CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, gençlerin değişim konusunda karar verdiğini 19 Nisan’da yapılacak seçimlerin ardından ülkede bembeyaz bir sayfanın açılacağını kaydetti. Siber, “Karşımdaki enerjik kalabalık bu seçimin galibinin gençler olacağını gösteriyor. Evet, değişim gençlerle gelecek” dedi. Yaşanan olumsuzlukların Kıbrıs Türk halkının kaderi olmadığını ve gelecek nesillerin böyle yaşamaya mahkum edilemeyeceğini ifade ederek Siber, “Böyle gelmiş ama böyle gitmeyecek diyorsak 19 Nisan’da değişime birlikte onay verelim” dedi.

CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber geçtiğimiz gün CTP Gençlik Örgütü’nün Acapulco Otel’de düzenlediği resepsiyona katıldı. Yaklaşık 700 gencin katıldığı gecede Siber, gençlerle bol bol fotoğraf çektirdi. Gençlerle birlikte sahnede Çav Bella şarkısını söyleyen Siber, etkinlik boyunca gençlerle birlikte eğlendi.
SONUCU GENÇLERİN ENERJİSİ BELİRLEYECEK
19 Nisan’daki seçimlerin ardından statükonun tarih sayfalarına karışacağını ve bambaşka bir siyasetin ortaya çıkacağını belirten CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, bu seçimlerin sonucunu gençlerin enerjisinin belirleyeceğini kaydetti. Geleceğe daha güçlü ve özgüvenli şekilde bakabilmek için bu değişimin yaşanmasının şart olduğunu dile getiren Siber, hak, adalet, güven ve daha güzel günler için hep birlikte çıktıkları bu yolu sonuna kadar yürüyeceklerinin altını çizdi.

GENÇ KATILIMCILIĞA DUYARLILIK
Siber, başkanlığını yaptığı Meclis komitelerine, özellikle eğitim, kültür ve çevre konularında, 18 yaş gençlerin katılımını sağladığını, Eğitim ve Kültür Bakanlığı’yla yapılan işbirliği sonucunda gerçekleşen proje ile Meclis gündemlerine yeni bir enerji ve genç bakış açısı kazandırdıklarını hatırlattı. Siber, yeni dönemde cumhurbaşkanlığında kurulacak olan Gençlik Çalışma Grubu ile ilgili detayları da paylaşarak hem içerideki sorunlara hem de müzakere masasına genç bakış açısını taşıyacaklarının sözünü verdi.