CTP döneminde asgari ücretin yüzde 120 artırıldığını hatırlatan Yorgancıoğlu, UBP’nin “formüller cebimizde” diyerek halkı kandırdığını ve göreve geldikleri günden itibaren halkın yüzde 70’inin fakirleştiğini vurguladı.

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ve beraberindeki heyet köy ziyaretleri kapsamında Değirmenlik ve Minareliköy’ü ziyaret ederek ülkede yaşanan son siyasal gelişmeler hakkında bilgi vererek vatandaşın sorunlarını dinledi. Ziyaretlerde 2009 yılından bu yana alım gücünün düştüğünden şikayetçi olan vatandaşlar, maaşlarının yıllardır aynı kaldığı halde her şeye zam yapıldığına dikkat çekti. Ülkede yaşanan ekonomik sorunların diğer tüm sorunların önüne geçtiğini söyleyen vatandaşlar, muhalefeti daha etkin şekilde sorunların çözümü için politika üretmeye çağırdı.

UBP HALKI SAHTE FORMÜLLERLE KANDIRDI

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ziyaretlerde yaptığı konuşmasında, UBP Hükümeti’nin halka yalan vaatlerde bulunarak tek başına iktidara geldiğini ama üç yıl içerisinde ülke ekonomisini dibe çekerek halkı perişan ettiğini vurguladı. Yapılan son genel seçimlerde halka verdiği tüm sözlerin tersi icraatlara imza atan UBP Hükümeti’nin milletvekili transferleriyle Meclis’te çoğunluğu sağladığına değinen Yorgancıoğlu, “UBP Hükümeti’nin halk desteği kalmamıştır” diyerek ülkede en erken zamanda seçimin kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

ASGARİ ÜCRETE CTP DÖNEMİNDE YÜZDE 120 ARTIŞ YAPILDI!

CTP-BG Hükümetleri döneminde 2003’ten 2008’e asgari ücretin 500 TL’den 1300 TL’ye yükseltildiğini hatırlatan Yorgancıoğlu, UBP Hükümeti’nin asgari ücrete yıllardır el sürmediğini sözlerine ekledi. Ağır ekonomik koşullar altında ezilen ve yüzde 70’i fakirleşen halkın, UBP Hükümeti’nin iş bilmez ekonomik politikaları nedeniyle yoksulluğa terk edildiğine değinen Yorgancıoğlu, 2009 yılından bu yana akaryakıta yüzde 60, tüp gaza yüzde 90, elektriğe ise yüzde 40’a yakın zam yapıldığını fakat halkın alım gücünü koruyacak maaş artışlarının yapılmadığını söyledi.

CTP’NİN PROGRAMI KISA SÜRE SONRA AÇIKLANACAK

Üç yıllık UBP Hükümeti’nin yurttaşı ezip geçtiğini vurgulayan Yorgancıoğlu, halkı UBP’nin elinden kurtararak Kıbrıs Türk halkının hak ettiği ekonomik yaşamı sağlayacak çalışmaların CTP-BG’nin uzman kadroları tarafından hazırlandığını ve bunun kısa bir süre içerisinde erken seçim çağrısı ile birlikte halkımıza duyurulacağını söyledi.