Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gençlik Örgütü 19 ve 20 Aralık tarihlerinde Girne’de “Gençlik Olmazsa Olmaz” sloganıyla CTP Gençlik Örgütü yöneticilerine yönelik “Birlik ve Dayanışma Kampı”nı gerçekleştirdi.

CTP Gençlik Örgütü Birlik ve Dayanışma Kampı tamamlandı

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gençlik Örgütü 19 ve 20 Aralık tarihlerinde Girne’de “Gençlik Olmazsa Olmaz” sloganıyla CTP Gençlik Örgütü yöneticilerine yönelik “Birlik ve Dayanışma Kampı”nı gerçekleştirdi. Kamp sürecince gerçekleştiren seminerlerle hem ülkede hem de dünyada yaşanan güncel olayları değerlendirme fırsatı bulan genç yöneticiler, seminer çalışmalarına ek olarak amaç-hedef çalışmaları da gerçekleştirdi. Çalışma kampına CTP Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer de bir süre katılarak gençlere destek verdi.

Önümüzdeki dönemde karşılaşılabilecek problemleri irdeleyen ve bunlar karşısında nasıl tavır alınması gerektiğini tartışan CTP Gençlik Örgütü bir kez daha birlik ve dayanışma ruhunu ortaya koydu.

Niyazi Kızılyürek tarafından gerçekleştirilen “Milliyetçilik ve Milliyetçilik Ötesi Arasında Kıbrıs” ve Prof.Dr. Haluk Levent tarafından gerçekleştirilen “Küresel Kapitalist Kriz” konulu seminerler dışında Siyasal İletişim ve Kıbrıs Konusu hakkındaki son gelişmelerin tartışıldığı iki seminer daha gerçekleştirildi.

2 gün süren kampı değerlendiren CTP Gençlik Örgütü Başkanı Erbay Akansoy kampın verimli geçtiğini ve hedefine ulaştığını söyleyerek şunları kaydetti:

“ Yöneticilere yönelik olarak gerçekleştirdiğimiz “Birlik ve Dayanışma Kampı” amaçlanan hedefe ulaşmıştır. Büyük bir katılımla gerçekleşen bu kampta ileriki süreçte önümüze çıkacak olan engelleri nasıl aşacağımızı tartıştık. Kurumsal yapısını, örgüt olma bilincini bir kez daha tazeleyen CTP Gençlik Örgütü ülkede söyleyecek sözü olduğunu unutmadığını göstermiştir. Bu da çözüm yolunda; statükoya karşı duruşta ve milliyetçi-şoven kesimin karşısında CTP Gençlik Örgütünün olmazsa olmaz bir örgüt olduğunu bir kez daha ispatlamıştır.”