Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Mağusa İlçe Örgütü 23 Eylül tarihinde başlattığı ocak kongreleri maratonunu dün akşam (4 Aralık Perşembe) Mormenekşe ve Yeniboğaziçi köylerinde gerçekleştirilen Ocak Kongreleri ile tamamladı.

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Mağusa İlçe Örgütü 23 Eylül tarihinde başlattığı ocak kongreleri maratonunu dün akşam (4 Aralık Perşembe) Mormenekşe ve Yeniboğaziçi köylerinde gerçekleştirilen Ocak Kongreleri ile tamamladı. Kongreler sonucunda Mağusa İlçesi 38 yerleşim biriminde ocak yönetimlerini , 9 yerleşim biriminde ise temsilciliklerini yeniden belirledi.

İlçe Başkanı ve CTP Mağsa milletvekili Ali Gulle, CTP Mağusa milletvekilleri Okan Dağlı, Arif Albayrak, Teberrüken Uluçay, İlçe Sekreteri Alper Barkınay ve ilçe yöneticileri, tamamlanan kongrelerle İlçe Kongresi ve Kurultaya hazır olan Mağusa İlçenin başarılı çalışmasını bir yemekle kutladı.

Yapılan seçimler sonucu Mormenekşe’de Oktay Koçero Başkan, Hilal Menevili sekreterlik görevlerini üstlenirken faal üyeliklere Selim Yanmaz, Mehmet. S. Kayakan, Mehmet Çetiner, Yusuf Üreten ve Hasan Gazi seçildi. Yeni Boğaziçi’nde ise Başkanlığa Yeniden Hasan Sencar seçildi. Hayriye Karatuna’nın sekreterliğe seçildiği kongrede faal üyeliklere Alev Albayrak, Süleyman Gürcafer, Alper Ercen, Hüseyin Ozankaya ve Soner Sencar getirildi.