Engelliler Federasyonu Başkanı Yücetürk: Sevgimiz ve desteğimiz Fellahoğlu’na…

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı ve CTP-BG Lefkoşa Başkan adayı Kadri Fellahoğlu, Engelliler Haftası kapsamında gerçekleştirdiği ziyaretlerini sürdürüyor. Fellahoğlu bu kapsamda 6 engelli derneğinin birleşmesi ile oluşturulan Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu’na ziyarette bulunarak, Görmezler Derneği Başkanı da olan Derviş Yücetürk ile görüştü. Federasyonun ve Görmezler Derneği’nin çalışmalarını dinleyen Fellahoğlu, beklentiler ve ihtiyaçlar konusunda da Yücetürk’ten çeşitli bilgiler aldı. 4 kattan oluşan binanın tüm bölümlerini gezen Fellahoğlu, verilen eğitimler ve yapılan faaliyetler hakkında da bilgi edindi.

YÜCETÜRK: FELLAHOĞLU’NA GÜVENİYORUZ
Burada bir açıklama yapan Derviş Yücetürk, 6 dernekten oluşan federasyonlarının Başkan Kadri Fellahoğlu’na büyük bir sevgi duyduğunu ve onlardan da aldığı yetkiye dayanarak seçimlerde kendisini destekleyeceklerini vurguladı. Fellahoğlu’na hem güvendiklerini hem de inandıklarını söyleyen Yücetürk, var olan sorunlarını da Fellahoğlu’nun çözeceğine inandığını ifade etti.

FELLAHOĞLU: ENGELLİLERİN HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRMAK BOYNUMUZUN BORCU
Başkan Fellahoğlu ise yaptığı konuşmada, engelli insanlarımızın hayatlarını tıpkı Avrupa’daki gibi kolaylaştırmanın boyunlarının borcu olduğunu söyledi. Engelli vatandaşların yaşam standartlarının istedikleri noktaya ulaşması için daha çok çalışacaklarını vurgulayan Fellahoğlu, bunu başarmak için 4 yıl daha talep etti. Fellahoğlu işbirliği yaparak sorunların çözülmesi anlayışında bir kişi olduğunu ifade ederek, Yücetürk’ün kendisine sunduğu eksiklikler ve beklentilere dair raporu aldı ve yapılabilecekler konusunda ellerinden gelen gayreti göstereceklerinin sözünü verdi.