Sağlıklı kentler sağlıklı insanlar demek!

Geçitkale Belediye Başkan adayı Hasan Öztaş, köy kahvesinde vatandaşla buluşarak projelerini aktardı, sorunları dinledi. Seçim manifestosunu halkla paylaşan Öztaş, 29 Haziran’da göreve geldiğinde CTP’li belediyelerde bulunan sağlık biriminin Geçitkale’de de kurulacağının sözünü verdi.

Mağusa İlçesi’nin düzenlediği köy ziyaretine Sağlık Bakanı Ahmet Gulle ve Mağusa milletvekili Ferdi Sabit Soyer de davetli olarak katıldı. Hükümet çalışmaları konusunda halkı bilgilendiren CTP’li yetkililer, vatandaşın sorularını yanıtladı. Bölgede ciddi sağlık yatırımı eksikliği olduğunu vurgulayan vatandaşlar özel ilgi beklediklerini belirttiler.

BİZİM İÇİN ÖNCE İNSAN…
Vatandaşlarla sohbet eden CTP’nin başkan adayı Hasan Öztaş, CTP-BG’li belediyelerin sağlık birimlerinin olduğunu ama Geçitkale Belediyesi’nde böyle bir bilincin olmadığını vurguladı. Mevcut CTP-BG’li belediyelerin her konuda olduğu gibi sağlık konularında da öncü olduğunu söyleyen Öztaş, “İnsan sağlığının her şeyin önünde geldiğinin bilinci içerisinde çalışacağız. Bizim için sağlıklı kentler, sağlıklı insanlar demek. Manifestomuzda da yer aldığı gibi önce ‘insan’…” dedi.