Lefkoşa’da 7 Nisan’da gerçekleşecek olan yerel ara seçim çalışmalarını sürdüren partilerin sokaklardaki ilanları tahammülsüz çevreler tarafından saldırıya uğramaya devam ediyor.


Son olarak dün akşam CTP-BG’nin Başkan adayı Kadri Fellahoğlu’nun Dereboyu’ndaki seçim bürosunun afişleri sökülerek çalındı. Otobüs duraklarında ve yol kenarlarındaki ilan panolarının da parçalandığı tespit edildi ve olay yetkili mercilere iletildi.

AKANSOY: BU ZİHNİYETLE BİR YERE VARAMAYIZ

Daha önce açıklama yaparak tüm partilere sorumlu davranmaları konusunda çağrıda bulunan Genel Sekreter Asım Akansoy, seçim bürolarını gezerek kontrollerde bulundu. Haspolat’taki seçim bürosunun pankartlarının da çalındığı tespit edilirken, CTP-BG logolu bayrakların da parçalandığı görüldü. Metehan yolundaki billboardlar ve hastane yolundaki ilanlar da büyük hasara uğratıldı. Genel Sekreter Akansoy çağrısını yineleyerek, “Tahammülsüz bu kişilerin kameralardan tespit edilip haklarında işlem başlatılması için propaganda sürecinin başladığı gün polise şikayette bulunuldu. Polisin nedense önüne geçemediği bu durum, halka saygısızlığın göstergesidir. Bu tavrın önüne geçmek için partileri bir kez daha sağduyulu davranmaya, saygı çerçevesi içinde bu yarışı tamamlamaya ve Polis Genel Müdürlüğü’nü göreve davet ederim” dedi.