Fellahoğlu: Avrupa’nın başkentini yönetiyoruz!

Seçim ziyaretlerini yoğun bir tempoda sürdüren Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı ve Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa Başkan adayı Kadri Fellahoğlu ile belediye meclis üyesi adayları, her yapılan ziyarette övgü ve destek alıyor. CTP-BG Heyeti’nin dünkü ziyaretlerinden ikisinin adresi Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) ve Kuzey Kıbrıs Hayvan Barınağı oldu. KTTO Başkanı Fikri Toros, “Projelerimizle Lefkoşa’ya katkıda bulunmak ve sizlerle işbirliği yapabilmek için sabırsızlıkla seçimi kazanmanızı bekliyoruz” dedi.

BİR YILDA İZ BIRAKTIK
LTB’nin KTTO ile ortak kaderi olduğunu, ayni hayati öneme sahip olduklarını vurgulayan LTB Başkanı Fellahoğlu, “Aynı şehirde bulunan, aynı ideallerle yürüyen iki örgütüz” dedi. Kendilerinin diğer adaylara da değer verdiklerini, onları da sevdiklerini belirten Fellahoğlu, “Düzeyli bir seçim süreci yürütüp, onlarla projelerimizi tartışmak istiyoruz. Geride bıraktığımız bir yıl içerisinde bir yol yürüdük iz bıraktık. Bu bir yıl içerisindeki yaptıklarımız, önümüzdeki dört yıl içerisinde yapacaklarımızın teminatıdır. Lefkoşa’yı ‘çöp kent’ olmaktan kurtardık, sivil toplum örgütleri ve Lefkoşa sevenlerle birlikte Yapı Denetimi, Sağlık Taraması ve Engelsiz Park gibi ilkleri gerçekleştirdik. Arabahmet Kültürevi’ni ihale ile bir üniversitemize verip, sanata ve kültüre kazandırdık” şeklinde konuştu.

AVRUPALI HİZMET
Lefkoşa’nın dünyanın bölünmüş tek başkenti olduğuna dikkat çeken LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu, “Ülkemizdeki 28 belediye içerisinde isminde ‘Türk’ olan tek belediye LTB’dir. Bu bağlamda LTB, Kıbrıs Türk halkının toplumsal varlık anlamında tescilidir. Uluslararası kişiliği olan bir kurumdur ve Avrupa Birliği’nin (AB) bir başkentinin iki yarısından biridir. Bizler AB’nin bir başkentini yönetiyor olduğumuzun bilincindeyiz ve olası bir çözümde üzerimize düşecek sorumluğun farkındayız. Bu nedenle önümüzdeki dört yılı çok daha iyi değerlendirerek, Lefkoşalıya Avrupalı hizmet vereceğiz” şeklinde konuştu.

KAZANMANIZI BEKLİYORUZ
CTP-BG adaylarını cesaretlerinden dolayı kutlayıp, başarı dileyerek konuşmasına başlayan KTTO Başkanı Fikri Toros, Yerel Seçimin, çözüm süreci içerisinde gerçekleşecek olmasına dikkat çekti. “Kadri Fellahoğlu bugüne kadarki başarıları ile takdir gören, dürüstlüğü ile ayrı bir yerde tutulan bir siyasetçidir” diyen Toros şöyle devam etti: “Önümüzdeki günlerde federal bir çatı altına girilmesi halinde, ülkemizde bir evrim yaşanacaktır. AB mevzuatlarının uygulanmaya başlaması süreci ülkemizde çok kısa süreceğinden, genelde belediyelere, özelde LTB’ye ve sizlere büyük işler düşecektir. Buna hazır olmalısınız. LTB, halka vereceği hizmeti dışarıdan almalıdır. Mağusa ve Gönyeli belediyelerine bakarak ne demek istediğimiz anlarsınız. Seçilmeniz halinde sizlerin yanınızda olacağız. KTTO olarak projelerimizle Lefkoşa’ya katkıda bulunmamız ve sizlerle işbirliği yapabilmek için, sabırsızlıkla seçimi kazanmanızı bekliyoruz.”

HAYVAN BARINAĞI
Kuzey Kıbrıs Hayvanları Koruma Derneği’ni ziyaretinde yaptığı konuşmada ise KKTC Meclisi’nden geçen Hayvan Refahı Yasası’na dikkat çeken LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu, “Yasa’nın da bizden istediği gibi LTB olarak dört dörtlük, pırıl pırıl ve çok daha büyük bir hayvan barınağına kurmayı, en önemli beş projemizin arasına koyduk. Devletten istediğimiz arazi verilir verilmez, AB’ye projemizi sunacağız. LTB Hayvan Barınağı hazır olduğunda, burayı Kuzey Kıbrıs Hayvanları Koruma Derneği ile birlikte ortaklaşa yönetmeyi istiyoruz” dedi.

DAHA GÜZEL İŞLER
Lefkoşa’da bulunan mevcut hayvan barınağı hakkında bilgi veren Kuzey Kıbrıs Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Tomris Güven ise “Üç yüzün üzerinde hayvanımız var ve onları nereye koyacağımızı bilmiyoruz. Tüm barınağın işlerini yapan bir tek işçimiz var. Önümüzdeki dönemde sizlerle daha da güzel işler yapabilmeyi ümit ediyorum” şeklinde konuştu.