Bozkırlı, Yarköy ve Turnalar’ı ziyaret etti: Köylere eşit hizmet götüreceğiz!

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler İskele Belediye Başkan adayı Bilen Sayılı Bozkırlı, köylere temel belediye hizmetlerinin verilmediğini, 29 Haziran’daki yerel seçimlerden sonra göreve gelmeleri halinde köylere de temel belediye hizmetlerinin eşit bir şekilde verileceğini söyledi. CTP-BG İskele Belediye Başkan adayı Bilen Sayılı Bozkırlı ve beraberindeki belediye meclis üyesi adayları Yarköy ve Turnalar köylerini ziyaret etti.

Her iki köyde de kahve toplantıları yapan Bozkırlı ve ekibi, vatandaşlara projelerini anlattı. Ekip kahve toplantılarından önce ise ev ziyaretleri düzenleyerek halkın sorunlarını dinledi ve bildiri dağıttı. CTP-BG’nin 29 Haziran’da yapılacak olan yerel seçimlerdeki tek kadın adayı olan İskele Belediye Başkan adayı Bilen Sayılı Bozkırlı, İskele’de çok ciddi belediye sorunları yaşandığını dile getirdi. Özellikle köylerde yol bakımı, kaldırım çalışmaları ve çevre temizliğinin sadece ana yol üzerindeki görünür yerlerde yapıldığına dikkat çeken Bozkırlı, yapılan yatırımların da seçime yönelik alelacele yapılmış yatırımlar olduğuna değindi.

AĞILLAR HALA KÖYLERİN İÇİNDE
İskele’ye bağlı köylerde ağılların halen daha insanların yaşadığı yerlerde olduğunu belirten Bilen Sayılı Bozkırlı, bundan dolayı kötü kokular, pireler ve kenelerin de insan sağlığını tehdit ettiğine işaret etti. Bölgedeki gençlerin spor ve sosyal aktive yapabilecekleri bir yer olmadığını ifade eden Bozkırlı, atıl durumda olan eski okul binalarının da yıkılmaya terk edildiğini, kültürel faaliyetlerde kullanılabilecek kapalı mekanların da bulunmadığını kaydetti. Göreve gelmeleri halinde bir yıl sonra temiz bir çevreye sahip, insanların sağlıklı ortamlarda yaşadığı, tüm köylerdeki kaldırım projelerinin tamamlandığı, köyler arası ve köylerden merkeze ek bağlantı yolları projelerinin hayata geçirildiği, her bölgenin ve her bireyin eşit ve kaliteli hizmet aldığı bir İskele yaratacaklarını belirten Bozkırlı, oyun parklarının da yeniden düzenleneceğini vurguladı.

İKİNCİ YILDA YILDIZLI İSKELE
Gençlerin spor ve sosyal aktive gerçekleştireceği bir merkez inşa edeceklerini söyleyen Bozkırlı, tüm bu icraatların bir yıl içerisinde yapılacağını ve ikinci yılda da İskele’nin “Yıldızlı Belediyeler” arasına katılacağını müjdeledi. Dört yıllık dönemin sonunda köylerin modern, İskele kentinin de tüm sosyal, kültürel ve altyapı projeleriyle birlikte tam bir ilçe merkezine dönüşeceğini ifade eden Bozkırlı, “İskele’ye değişim Yıldızlı Belediyecilikle gelecek” diyerek sözlerini tamamladı.