Gençlik Kongreleri devam ediyor: Lefkoşa’da gençler hedef belirledi

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gençlik Örgütü ilçe kongrelerine devam ediyor. Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi 21. Dönem Olağan Genel Kurulu seçimi dün akşam yapıldı. Başkan yeniden Öykü Akcan oldu. Lefkoşa İlçe binasında gerçekleştirilen kongreye MYK üyeleri, milletvekilleri ve çok sayıda genç üye katıldı. Kongrede katılımcılara hitap eden Başkan Öykü Akcan, Mart ayında göreve geldiklerinde yerel seçimleri karşılarında bulduklarını, var güçleriyle seçime yönelik çalıştıklarını belirterek önümüzeki dönemde hedeflerinin sivil toplum örgütleri ile ilişkileri artırmak ve Lefkoşa’ya bağlı köylere ulaşmak olduğunu aktardı. Yeni yönetim oluşurken Mesarya bölgesinden, Alayköy ve Akıncılar’a kadar herkese yönetimde görev verdiklerini belirten Akcan, görev alan arkadaşlarına teşekkür ederek çok çalışacaklarını ve hedeflerine ulaşacaklarını kaydetti.

YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ
Kongrenin ardından yönetim kurulu da belirlendi. Buna göre; Öykü Akcan başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:
İlçe sekreteri Safir Sorakın, kırsal kesim ve örgütlenme sorumlusu Hasan Topuz, yerel yönetimler ve kentleşme sorumlusu Ali Çakmak, mali sorumlu Hanifi Ergil, eğitim sorumlusu Hüseyin Özkader, dış ilişkiler sorumlusu Fuat Tolga Emirtaneoğlu, sosyal sorumluluk, basın, yayın ve propaganda sorumlusu Altan Muslu ve üyeler Tağmaç Karabaşak, İzlem Tarkuç ile Mustafa Hafızoğlu.