Güzelyurt Lala Mustafa Paşa ve İsmet Paşa Mahallesi Ocak kongreleri de yapıldı

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçesi Ocak kongreleri,  Lala Mustafa Paşa ve İsmet Paşa Mahalleleri Ocak kongreleri ile devam etti.

Lala Mustafa Paşa Ocak kongresi 15 Şubat Çarşamba akşamı, İsmet Paşa Ocak kongresi ise 16 Şubat Perşembe akşamı gerçekleşti. Bölge milletvekilleri Fatma Ekenoğlu ile Mehmet Çağlar’ın da hazır bulunduğu kongreler, ilgili Ocak üyelerinin yanı sıra İlçe yöneticilerinin katılımı ile gerçekleşti.

Kongrelerin açılışında katılımcılara hitaben konuşma yapan CTP-BG Güzelyurt İlçe Başkanı Burhan Eraslan, Güzelyurt kent içi Ocak kongrelerini yapmakta olduklarına vurgu yaparak, bu vesile ile Güzelyurt’u çamur deryasına çeviren Belediye hizmetlerine ilişkin görüş ve eleştirilerini aktardı.

Eraslan, Güzelyurt’taki kanalizasyon altyapı çalışmalarının görülmemiş bir beceriksizlikle devam ettirildiğini, Belediye Başkanının bizzat kendisinin bu çalışmalardan memnun olmadığını söylediğini ancak, izahı mümkün olmayan bir tavır sergileyerek aynı şirkete yeni ihaleler verdiğini anlattı. Bu durumun ise Güzelyurt Belediye Başkanlığının ihalelerini şaibeli bir duruma düşürdüğünü belirten Eraslan, “Elde edilen bilgilere dayalı iddialar Sayıştay Başkanlığının derhal soruşturma başlatması gereğini ortaya çıkarmıştır” dedi.  Eraslan, şaibeli ihalelerin Meclis kürsüsünden de kamuoyuna aktarıldığını hatırlattı.

CTP-BG Güzelyurt İlçe Başkanı Burhan Eraslan, Güzelyurt Belediyesinin şaibeli ihalesini ve beceriksizlik timsali kanalizasyon çalışmalarını medyaya taşıdığı için bir bölge muhabiri gazetecinin, ilgili şirket yöneticisi tarafından tehdit edilmesinin ise kabul edilemez olduğunu ve kınadığını ifade ederek, Güzelyurt’un dağ başı olmadığını gazetecilerin görev yapma ve habere ulaşma hakkının anayasal güvence altında olduğunu kaydetti; Polisi ve Savcılığı gereğini yapmaya, olayı geçiştirmemeye çağırdı.

Söz alan kongre üyeleri de Güzelyurt’un içinde bulunduğu sorunlara dikkat çekerek, Güzelyurt halkının daha çağdaş bir yaşama ulaşabilmesi için yeni bir vizyona ihtiyaç olduğunu dile getirerek “artık belediye başkanlığının değişimi kaçınılmazdır” görüşünü ifade ettiler.

 

CTP Basın Bürosu