Mağusa’dan Sibel Siber geçti: 19 Nisan’da yeni bir dönem başlayacak!

Mağusalı partililer ve destekçiler dün akşamüzeri CTP Mağusa İlçe binasında buluşarak Sema Otel’e yürüdü. Yüzlerce kişinin katıldığı şenlikli yürüyüş şölene dönüştü. Yol boyunca ‘Kıbrıs’ta barış engellenemez’ ve ‘Sibel Sibel Saray’a’ sloganları atıldı. Çevredeki arabaların kornalarıyla destek verdiği etkinlik Sema Otel’de gerçekleştirilen resepsiyonla devam etti. Coşkulu kalabalık seçime iki gün kala Mağusa sokaklarında heyecan yarattı. Katılımcılar 19 Nisan’da yeni bir dönem başlayacağını, aydınlık bir gelecek için Dr. Siber Siber’in cumhurbaşkanlığı makamına taşınacağını belirtti. Seçim kazanmak için her yolu mubah görenlere dikkat çeken coşkulu kalabalık 19 Nisan’da yapacakları tercihle bu karanlık oyunları ve kirli ilişkileri sandıkta bırakacaklarını belirtti.

Resepsiyonda Meclis Başkanı ve CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, Genel Başkan ve Başbakan Özkan Yorgancıoğlu ile eski başbakanlardan Mağusa milletvekili Ferdi Sabit Soyer birer konuşma yaptı.

SİBER: BİZ BAŞARIRIZ, HEP BİRLİKTE, GÖNÜL GÖNÜLE!
CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, CTP Mağusa İlçesi’nin düzenlediği resepsiyonda yaptığı konuşmada korku yoluyla iktidar olmanın artık sona erdiğini söyledi. 19 Nisan’da esecek rüzgarın çözümsüzlüğü ve anti-demokratik davranışları götüreceğini kaydeden Siber, bunların yerine barış, çözüm, inanç ve demokrasinin geleceğini, ayrımcılığın son bulacağını kaydetti. Farklı hikayelerden gelip ortak geleceğe yürümeye hazırlandıklarının altını çizen Siber, böl-yönet politikasının yıllarca bu halka uygulandığını ve halka aş, iş ve göç korkusunun verildiğini ifade etti. Kendilerinin göreve gelmelerinin ardından tüm bunların son bulacağını ve kaybolan özgüveni halka tekrar kazanacaklarını dile getiren Siber, “Eski sorunlara yeni çözümler getireceğiz. Biz görünür olacağız. Bizim sesimiz çıkacak. Biz başarırız. Hep birlikte, el ele, gönül gönüle ileriye bakacağız, umutla, inançla ve kazanacağız” diye konuştu.

YORGANCIOĞLU: 19 NİSAN’DA BİR DÖNEM KAPANACAK!
CTP-BG Genel Başkanı ve Başbakan Özkan Yorgancıoğlu da 19 Nisan’da bir dönemin kapanacağını ve bu dönemi kapatmaya da Dr. Sibel Siber’in enerjisinin yettiğini vurguladı. Kıbrıs Türk halkının Derviş Eroğlu sayesinde beş yıl kaybettiğini ve bir beş yıl daha kaybetmeye tahammülleri olmadığını dile getiren Başbakan Yorgancıoğlu, Kıbrıs sorununun görüşmesine esastan başlanacak bir dönem olacağını işaret etti. Eroğlu’nun cumhurbaşkanlığı görevini yürütürken partilerin iç işlerine karıştığını ve bu düzenin de son bulacağını kaydeden Yorgancıoğlu, “Cumhurbaşkanlığı makamı, insanlarımızın herkesin kucaklandığını hissettiği bir makam olacak” dedi. Amerika Birleşik Devletleri’nde Hillary Clinton’un 2016 yılında yapılacak olan devlet başkanlığı seçimlerine aday olduğunu ve seçilmesi halinde ilk kadın ABD başkanı olacağına yönelik yorumlara da değinen Yorgancıoğlu, “Geç kaldınız Amerikalılar. Biz 19 Nisan’da Dr. Sibel Siber’i cumhurbaşkanı yapacağız” diye konuştu.

SOYER: ÇÖZÜMSÜZLÜĞÜN ŞAMPİYONU GİDİYOR!
CTP-BG Mağusa İlçesi’nin düzenlediği resepsiyonda katılımcılara hitap eden CTP-BG eski genel başkanı ve eski başbakan Mağusa milletvekili Ferdi Sabit Soyer, çözümsüzlüğün şampiyonu olarak nitelendirdiği Derviş Eroğlu’nun artık gitmek üzere olduğunu söyledi. 2004 yılında yapılan referandumda Eroğlu’nun ‘Hayır’ kampanyası yürüttüğünü hatırlatan Soyer, “Çözümsüzlüğün şampiyonu olan bu efendi gidecek, yerine Dr. Sibel Siber gelecek” dedi. Eroğlu’nun gidişi için katılımcılara alkış tutturan Soyer ardından “Kıbrıs’ta Barış Engellenemez” sloganı attı ve resepsiyona katılan kitle de uzun süre bu sloganı atarak Siber’e desteğini belirtti. Katılımcıların coşkusu görülmeye değerdi.