Girne’de Sibel Siber rüzgarı esti!

Meclis Başkanı ve CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, üç gün sonra ortak başarıya halkıyla birlikte imza atacaklarını söyledi. Siber dün akşamüzeri CTP Girne İlçesi’nin düzenlediği yürüyüşe katılarak Girne çarşısını dolaştı. Girne Belediyesi’nin önünde toplanan kalabalık, Girne seçim bürosuna kadar yürüdü.Gençler, “Biz geri sayıma başladık. Zafere 3 gün kaldı. Yeşil fırtına Siber’i saraya taşıyacak” dedi. Yürüyüş esnasında “Kıbrıs’ta Barış Engellenemez”, “Birlik, Mücadele, Dayanışma” ve “Saraya Saray’a Sibel Siber Saray’a” sloganları atıldı. Yol boyunca kalabalığı gören vatandaşlar Sibel Siber’e destek belirtti.

Etkinliğe 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, CTP-BG Genel Başkanı ve Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Genel Sekreter Kutlay Erk, Girne İlçe Başkanı Erkan Eminağa, Girne bölgesi milletvekili Ömer Kalyoncu, Lefkoşa milletvekili Tufan Erhürman, Maliye Bakanı Zeren Mungan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar ile İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Teberrüken Uluçay da katıldı. Etkinliğe Gençlik Örgütü üyeleri de yoğun katılım gösterdi. Gençler, “Biz geri sayıma başladık. Zafere 3 gün kaldı. Yeşil fırtına Siber’i saraya taşıyacak” dedi. Yürüyüş esnasında “Kıbrıs’ta Barış Engellenemez”, “Birlik, Mücadele, Dayanışma” ve “Saraya Saray’a Sibel Siber Saray’a” sloganları atıldı. Yol boyunca kalabalığı gören vatandaşlar Sibel Siber’e destek belirtti. Siber, CTP Girne İlçesi önünde kısa bir de konuşma gerçekleştirdi.

SİBER: ÇOCUKLARIMIZ VE GELECEĞİMİZ İÇİN BAŞARACAĞIZ
Yürüyüşünün sonunda katılımcılara hitap eden CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, 4 ayda uzun bir yol kat ettiklerini ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sadece üç gün kaldığını söyledi. Bu yolda el ele, yürek yüreğe ve omuz omuza yürüdüklerini anlatan Dr. Sibel Siber, zorlu maratonun artık sonuna gelindiğini ve başarının çok yakın olduğunu vurguladı. Üç gün sonra gerçekleştirilecek olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde halkla birlikte ortak bir başarıya imza atacaklarını ifade eden Siber, “Bu başarı halkımızın, çocuklarımızın, ülkemizin ve geleceğimizin başarısı olacak. Biz, inancımızla, kararlılığımızla ve azmimizle bu üç günü daha hızlı yürüyeceğiz ve başaracağız” diye konuştu.