Gönyeli’de Benli fırtınası

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler Gönyeli Belediyesi için belirlediği belediye başkan ve meclis üyesi adaylarını bu akşam Gönyeli Yalçın Park’ta düzenlenen törenle tanıttı. Geceye katılan yüzlerce Gönyelili Gönyeli’nin mevcut Belediye Başkanı Ahmet Benli’ye büyük destek verdi. Gönyeli’nin yıldız adaylarının tanıtımının gerçekleştirildiği geceye CTP-BG Genel Başkanı ve Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Maliye Bakanı Zeren Mungan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar, CTP-BG Lefkoşa bölgesi milletvekilleri Birikim Özgür ve Doğuş Derya katıldı.

Gecede CTP-BG Lefkoşa İlçe Başkanı Mutlu Azgın, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu ve Gönyeli Belediyesi Başkanı Ahmet Benli birer konuşma gerçekleştirerek halka hitap ettiler. Gönyeli Belediyesi Başkanı ve CTP-BG Gönyeli Belediye Başkan adayı Ahmet Benli konuşmasında 8 yılda hayata geçirdiği icraatlara yer verirken önümüzdeki dönemde göreve gelmesi halinde “Engelsiz Gönyeli” yaratacağının sözünü verdi.

YORGANCIOĞLU: “DİĞER BELEDİYELERE FARK ATTIK”
Gönyeli’de düzenlenen aday tanıtım etkinliğinde konuşan CTP-BG Genel Başkanı ve Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, CTP-BG’nin diğer partilerin elinde olan belediyelere belediyecilik anlayışında fark attığını söyledi. CTP-BG’li belediyelerin halkın yüzde 65’ine hizmet götürdüğüne dikkat çeken Başbakan Yorgancıoğlu, hedeflerinin geriye kalan yüzde 35’lik kesime de “Yıldızlı Belediyecilik” hizmetini götürmek olduğunu, “Yıldızlı Belediyeciliğin” herkesin hakkı olduğunu kaydetti. Gönyeli’de seçim yarışı olmadığını belirten Yorgancıoğlu, seçimin galibinin şimdiden Ahmet Benli olduğunu vurguladı. Benli’nin göreve gelmeden önceki Gönyeli ile bugünkü Gönyeli arasındaki farkın çok net görülebildiğini kaydeden Yorgancıoğlu, Gönyeli halkına verilen hizmetin daha ileriye götürülmesi için devamlılığın şart olduğunu söyledi. Devamlılığa vurgu yapan Yorgancıoğlu, “Ödediğiniz vergilerin yatırıma dönüşmesi için, altyapının gelişmesi çevre düzenlemesiyle ilgili yatırımların daha ileriye gitmesi için istikrarın devam etmesi gerekir” diyerek sözlerini tamamladı.

AZGIN: “YILDIZLI BELEDİYECİLİĞİN ALASI”
Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler Lefkoşa İlçe Başkanı Mutlu Azgın Gönyeli’deki aday tanıtım gecesinde yaptığı konuşmada son 8 yıldız “Yıldızlı Belediyeciliğin” alasının Gönyeli’de yaşandığını dile getirdi. Gönyeli Belediyesi Başkanı Ahmet Benli ve kadrosunun 8 yıllık sürede yaptığı icraatlardan dolayı Gönyeli halkının yaşam seviyesinin yükseldiğini belirten Mutlu Azgın, Gönyeli halkının da çağdaş bir beldede yaşama fırsatı yakaladığının altını çizdi. 29 Haziran’da yapılacak olan yerel seçimlerde CTP-BG Gönyeli Belediye Başkan adayı Ahmet Benli ve belediye meclis üyesi adaylarının en güçlü şekilde sandıktan çıkacaklarına inandığını ifade eden Azgın, “Gönyeli halkı yıldızlı belediyeciliği hak etmektedir. Önümüzdeki dönem engelsiz kent sözü veren bu kadro, Yıldızlı Belediyecilik örneğini daha ileriye götürecekler” diye konuştu.

BENLİ: “HALK GÜLÜYORSA BİZ DE GÜLÜYORUZ”
Gönyeli Belediyesi Başkanı Ahmet Benli aday tanıtım gecesinde yaptığı konuşmasında halktan aldıkları oyu hak etmek için her türlü icraatı yaptıklarını söyledi. 8 yıldır görevde olduklarını ve bu süre içerisinde herkese eşit davrandıklarını dile getiren Benli, içilebilir su getireceklerini 4 yıl önce söylediklerini ve bunu hayata geçirdiklerini belirtti. Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi (SAM)’ni halka kazandırdıklarını ifade eden Benli, sırada Gönyeli Amfi Tiyatro’nun olduğunu kaydetti. Yılın her günü halka hizmet götürdüklerine işaret eden Benli, halkın gülmesi halinde kendilerinin de güleceğini vurguladı. Kanalizasyon sorununun tarih olduğunun altını çizen Benli, “4 yıl önce projelerimiz için hayal dediler gerçekleştirdik. Şimdi yeni hayallerimiz var. KKTC’nin en parlayan yıldızıyız. Ne hizmet veriyorsak daha kalitelisini vereceğiz” dedi.