CTP’li gençler yeni yöneticilerini seçti, kongredeki konuşmalarda müthiş bir heyecan hâkimdi, gençler yürüyecekleri yolda inanç belirtti.

CTP Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi’nin 14. Dönem Kongresi önceki gün (13 Eylül) gerçekleştirildi. Kongrede tek aday olan Semih Kolozali tüm üyelerin desteğini alarak başkan seçildi. Yönetim Kurulu ise Bolkan Bardak, Bertu Dedeler, Mustafa Çobanoğlu, Arif Osum, Hüseyin Kızmazoğlu, Safir Sorakın, Tara Yektaoğlu ve Deniz Özbarış’tan oluştu. Kongreye Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu, Genel Sekreter Asım Akanoy’un yanında Lefkoşa Milletvekili Kadri Fellahoğlu, Lefkoşa İlçe Başkanı Mehmet Ceylanlı, Gençlik Örgütü Başkanı Ürün Solyalı ve çok sayıda parti yöneticisi katıldı.
ZOR DÖNEMDE, ZOR GÖREV!
Görevi devralmanın mutluluğunu yaşayan Semih Kolozali, verdikleri emeklerden dolayı eski yönetime teşekkür ederek, gelecek dönemde kendisiyle birlikte çalışacak olanlara başarılar diledi. Ülkenin içinden geçtiği zorlu dönemde zor bir görev aldığının bilincinde olduğunu belirten Kolozali, “Bu görevi layıkıyla yerine getirmek için gece gündüz demeden çalışacağız. Ülkenin tüm kesimlerinin girdiği çıkmazları ve yaratılan bu kokuşmuş sistemi yerle bir etmek için birlik ve beraberlik içinde hareket edeceğiz. Gençlik Örgütümüz donanımlı ve eğitimli kişilerden oluşuyor. Artık daha fazla göç vermeye tahammülümüz kalmadı. Dostlarımızın, kardeşlerimizin bu ülkede kalıp, bu ülke için üretmesi adına yürüyelim!” dedi.
KAVGA BÜYÜK, UMUT GENÇLER
Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu ise gençlere seslendiği konuşmasına, parti olarak büyük bir kavga verdiklerini söyleyerek başladı. “Bu kavgada kazanırsak hep birlikte kazanacağız. Kaybedersek hep birlikte kaybedeceğiz” diyen Yorgancıoğlu, Gençlik Örgütü’nün yaz döneminde aldığı eğitimleri çok önemsediğini belirtti. Memleketin bugüne kadar görülmemiş koşullarda olduğunu kaydeden Yorgancıoğlu, bunun en büyük öncüsünün UBP olduğunu ifade etti. “Bu politikalarla UBP, ülkemizi bir kaosa sokmuştur. Partimiz şimdi daha çok şey yapmalıdır. Halkımızı daha güvenli limanlara götürmeliyiz. Hem geminin hem de tayfalarımızın sağlam olması gerekiyor. CTP, UBP’nin yanlışlarına karşı büyük bir kavga başlatmıştır” dedi.
KURTULUŞ YAN YANA OLMAKTAN GEÇER
Kıbrıs Türk halkına dayatılan politikalarla bir yere varılamayacağını vurgulayan Yorgancıoğlu, heyecan yaratan konuşmasını şu sözlerle bitirdi: “Hepimizin bu mücadelede yeri var. Kol kola, yan yana olmalıyız. Kıbrıs Türkünü ancak bu şekilde kurtarabiliriz. Ben CTP gençliğinden bu kavgayı vereceğinden eminim ve bunu gözlerinden okuyorum. Bu ülkede var olmak ya da yok olmak söz konusudur. UBP koltuk uğruna, iktidar uğruna Kıbrıs Türküne zulmetmektedir. Bunları aşağıya indirmek bizim görevimizdir. Haydi yürüyelim!”
 
 
CEYLANLI: UBP DEVLET ŞİDDETİ UYGULUYOR
Lefkoşa İlçe Başkanı Mehmet Ceylanlı da gençlerin heyecanını paylaştığını belirterek, UBP’nin devlet şiddeti uyguladığını söyledi. “CTP toplumun sigortasıdır. Erken seçime karar verilmiştir ve bu dönemde daha da çok çalışmalıyız” diyen Ceylanlı, gençlerin partiye çok büyük katkıları olduğunu söyleyerek aynı gençlerin bundan sonra da partinin her konumunda görev alacağını, Gençlik Örgütü’nün büyük bir okul olduğunu vurguladı.
SOLYALI: MEMLEKETİ UBP’NİN ELİNDEN KURTARMAK ZORUNDAYIZ
Gençlik Örgütü Başkanı Ürün Solyalı ise güçlü bir gençliği bir arada görmenin heyecan verici olduğunu vurgulayarak CTP Gençlik Örgütü’nün her şeyi başaracak güçte olduğunu belirtti. “Siyasetçiye olan güvensizliği ortadan kaldırmalıyız” diyen Solyalı, CTP’nin Kıbrıs Türk Halkı için çok önemli olduğunu vurguladı. Solyalı, “Biz genciz, asiyiz, sınırımız yoktur. Biz bu memleketi UBP’den kurtarmak zorundayız. Erken seçim çağrısı yapılmıştır. İnsan sevgisi üzerine kurulu politika yapmalıyız. Bizim öznemiz insandır” dedi.
ÇALICI GÖREVİ DEVRETTİ
Görevi Semih Kolozali’ye devreden Turgut Çalıcı ise başkanlık yaptığı dönemi değerlendirerek yeni yönetime başarılar diledi. Çalıcı, “Dinamizmimiz yükseliyor. Bu dönem çok zor bir dönem olacak. İyisi ile kötüsü ile bir dönemi sonlandırıyoruz. 11 aylık görev süremiz boyunca 7 ayrı etkinlik gerçekleştirdik. Ortalama 1.5 ayda bir etkinlik yapmış olduk. Seçilen yönetim kurulunun bu etkinliklerin sayısını artırarak partimizin hem büyümesine hem de gelişmesine yardımcı olmasını dilerim” dedi.